Naujasis „Toyota Verso“

  • Nauja išorės dizaino koncepcija brėžia naujas „Verso“ modelių stiliaus ir dinamikos gaires.

  • Atnaujintame interjere į darnią visumą susieti prietaisai ir pavarų perjungimo svirtelė, o nauji apdailos elementai sustiprina kokybiškai įrengto salono įvaizdį.

  • Suprojektuotas, sukurtas ir sukonstruotas vadovaujant „Toyota Motor Europe“, o gaminamas tik „Toyota Motor Manufacturing Turkey“ gamykloje.

Paveldėjęs dabartinės kartos modelių universalumą, praktiškumą ir erdvumą, naujasis „Verso“ pakylėja šios serijos automobilių stiliaus, dinamikos ir komforto sampratą į aukštesnį lygmenį. Jis išsiskiria nauja „Toyota“ dizaino koncepcija ir išlaikytomis šiai gamai būdingomis savybėmis, atnaujintu interjeru, patobulintu 2,0 l „D-4D“ varikliu, kuris pasižymi mažesniais išskiriamo anglies dvideginio rodikliais, taip pat geresnėmis dinaminėmis savybėmis ir mažesniu NVH triukšmo lygiu.

Kuriant naująjį „Verso“, buvo pakeista per 470 dalių. Tai visapusiškas „Toyota“ vidutinio eksploatavimo ciklo modelio atnaujinimas Europoje.

Naujasis „Verso“ įkūnija naują, daug efektingesnę ir subtilesnę charakteringo dviejų zonų trečiosios kartos „Toyota“ miniveno dizaino interpretaciją.

Priekinėje naujojo „Verso“ dalyje pritaikyta įspūdinga „Under Priority“ dizaino koncepcija ir „Keen Look“ apdailos elementai. Tai skiriamasis naujausio šios „Toyota“ gamos modelio požymis.

Under Priority“ dizainą atspindinčios detalės yra plačios, trapecijos formos apatinės grotelės, montuojamos atnaujintame priekiniame buferyje, ir mažesnės viršutinės grotelės, besidriekiančios per visą plotį tarp naujų priekinių žibintų.

Siauresniuose ir ryžtingesnių formų priekinių žibintų blokuose integruoti nauji LED dieniniai žibintai (DRL), o „Active Plus“ ir „Premium“ komplektacijų modeliuose montuojami didelio šviesos intensyvumo (HID) žibintai. Plačias apatines groteles supa integruoti rūko žibintai su chromuota apdaila. Minėtina juoda „Piano Black“ spalva dažyta apdaila, dvigubos chromuotos juostelės ir kėbulo spalvos aptakas per visą krašto plotį. Šie elementai taip pat pabrėžia naujojo „Verso“ plotį ir jo plačią bei tvirtą stovėseną.

Bus siūloma 11 naujojo „Verso“ kėbulo spalvų, iš kurių trys yra naujos („Pearl White“, „Vivid Blue“ ir „Solid Blue“).

Naujojo „Verso“ salone gausu naujų apdailos detalių. Be to, jis sudaro malonesnės aplinkos įspūdį, o glotni juoda dažyta apdaila pabrėžia viso salono kokybę. Viršutinė daiktadėžė dabar papuošta minkšta medžiaga, o durelių apdailos detalės, porankis ir vairas aptraukti „nappa“ oda.

Nors naujajame „Verso“ pritaikyti itin kompaktiški įrangos sprendimai, jis siūlo ypač erdvų saloną. Be to, jis išsiskiria didžiausiu klasėje atstumu (975 mm) tarp pirmosios ir antrosios sėdynių eilių.

Toyota Easy Flat-7“ sėdynių sistema pasižymi MPV būdingu lankstumu galimos net 32 skirtingos sėdynių išdėstymo kombinacijos. Ši sėdynių konstrukcija, kuriai būdingos atskiros sėdynės antrojoje ir trečiojoje eilėse bei 195 mm antrosios eilės sėdynių slankiojimo diapazonas, pripažinta kaip viena praktiškiausių ir lanksčiausių tarp rinkoje siūlomų sėdynių sistemų.

Nulenkus antrosios bei trečiosios eilės sėdynes ir suformavus lygų pagrindą, naujojo „Verso“ krovinių skyriaus talpa yra net 1575 mm ilgio ir 1430 mm pločio. Bagažinės talpa su visomis pakeltomis sėdynėmis sudaro 155 litrus. Nulenkus trečiosios eilės sėdynes, ji padidėja iki 440 litrų.

Naujasis „Verso“ gali būti su „Skyview“ panoraminiu stogu per visą ilgį (2340 mm x 1280 mm). Pro šį stogą į naująjį saloną patenka daug daugiau šviesos, todėl sustiprinamas erdvaus salono įspūdis.

Naujasis modelis iš savo pirmtako perėmė keturių lygių komplektaciją. Tačiau dėl visiems modeliams būdingo patobulinto interjero ir platesnio standartinės įrangos sąrašo dabar užtikrinamas dar geresnis kainos ir kokybės santykis.

Toyota Touch“ sistema su 6,1 colio visiškai spalvotu jutikliniu ekranu perteikia naują požiūrį į prieinamą automobilinę multimedijos įrangą. Dabar ši sistema naujajame „Verso“ montuojama kaip standartinė įranga (pradedant nuo „Active“ komplektacijos modelių). „Toyota Touch & Go“ bei „Go Plus“ navigacijos sistemos siūlomos kaip papildoma įranga.

Naujajame „Verso“ gausu aktyviosios, pasyviosios ir pėsčiųjų saugos įrangos. 2009 m. pasirodęs dabartinis modelis pelnė maksimalų penkių žvaigždučių „Euro NCAP“ įvertinimą atliekant susidūrimo testus.

Į naujojo „Verso“ komplektaciją įtraukti penki varikliai. Visiems galios agregatams būdingos pažangios technologijos ir atnaujintos vidinės „Toyota Optimal Drive“ funkcijos. Visi naujojo „Verso“ varikliai išskiria mažesnį anglies dvideginio kiekį.

Patobulintas 126 DIN AG 2,0 l „D-4D“ dyzelinis variklis, komplektuojamas su 6 pavarų mechanine transmisija, užtikrina geresnį sukimo momentą žemų sūkių diapazone ir skleidžia mažesnį garsą degimo proceso metu. Jo išskiriamo anglies dvideginio kiekis sumažėjo iki 129 g/km.

Taip pat siūlomas 2,2 l „D-CAT“ dyzelinis variklis, kurio galia siekia 177 DIN AG. Jis gali būti montuojamas su 6 pavarų mechanine arba 6 pavarų automatine transmisija (150 DIN AG).

Verso“ modelio su 2,0 l „D-4D“ varikliu velkamoji galia padidėjo 200 kg ir siekia 1500 kg.

Naujajame „Verso“ gali būti montuojami ir 1,6 l 132 DIN AG bei 1,8 l 147 DIN AG benzininiai varikliai su „Valvematic“ technologija. Abu šie galios agregatai komplektuojami su 6 pavarų mechanine transmisija. 1,8 l 147 DIN AG variklis taip pat gali būti montuojamas su patobulinta automatine „Mutidrive S“ pavarų dėže, kuri leidžia pajusti pakopinį pavarų perjungimą, nes variklio apsukos daug glaudžiau susietos su automobilio pagreitėjimu.

Verso“ sietinas su stabilumu ir važiavimo komfortu, būdingu įprastam lengvajam automobiliui. Patobulinta važiavimo dinamika lemia geresnę naujojo „Verso“ kontrolę ir daug manevringesnį valdymą.

Naujojo „Verso“ kainos prasideda nuo 67 170 litų.

2013 m. laidos „Toyota Verso“ Lietuvos prekybos salonuose pasirodys 2013 m. sausio mėn. antrojoje pusėje.