Ford“ Lietuvos programėlių kūrėjus kviečia dalyvauti unikaliame projekte

Vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas Lietuvoje „Inchcape Motors“ ragina Lietuvos mobiliųjų programėlių („mobile apps“) kūrėjus dalyvauti atvirame „Ford“ projekte „Ford Development Program“. Tai vienintelis tokio pobūdžio projektas pasaulyje. Geriausios programėlės bus integruotos į „Ford“ automobilių komunikacijos sistemas SYNC su „AppLink“ įskiepiu.

Globalus „Ford Developer Program“ projektas buvo paskelbtas praėjusį mėnesį JAV vykusioje didžiausioje pasaulyje elektronikos parodoje CES.

Tai unikalus projektas, siūlantis unikalias galimybes Lietuvos programėlių kūrėjams. Mes pasirengę suteikti visą reikalingą informaciją ir padėti komunikuojant tiesiogiai su pačiu koncernu, jei to prireiktų“, – patikino „Ford“ prekės ženklo vadovas Donatas Stanionis.

Ford SYNC“ sistemos įskiepis „AppLink“ įgalina vartotojus kontroliuoti savo išmaniuosiuose telefonuose įdiegtas programėles, naudojant SYNC balsu valdomą komunikacijos sistemą. Projekto rengėjai taip pat ragina kurti programėles, kurios padėtų išplėtoti ir pagerinti jau automobilyje įdiegtas elektronines sistemas.

Šis projektas yra labai svarbus mūsų „SYNC AppLink“ sistemos sėkmei Europoje. Iki 2015 metų daugiau nei 3 milijonai „Ford“ automobilių, važiuojančių Europos keliuose, turės įdiegtas SYNC sistemas, todėl jų turinio papildymas yra labai svarbus tiek bendrovei, tiek vartotojui, tiek programėlių kūrėjams“, – sakė „Ford of Europe“ viceprezidentas tyrimams ir inovacijoms Paulas Mascarenas.

Ford Developer Program“ suteikia reikalingą informaciją ir įrankius kūrėjams, siekiantiems sukurti tinkamas, balsu valdomas ir automobiliuose naudingas programėles. Geriausieji bus pakviesti bendradarbiauti ir tapti „Ford AppLink“ partneriais. Beje, Europoje „Ford“ jau bendradarbiauja su žinomais mobiliųjų programėlių plėtotojais – muzikos transliavimo programa „Spotify“ ir „Kaliki Audio Newsstand“, vietos nustatymo ir apsikeitimo paslaugų tiekėju „Glympse“, garso pramogų ir informacijos tiekėju „Aha“. Vakar taip pat paskelbta, kad „Ford“ bendradarbiaus su atvirojo kodo platformos plėtojimo aljansu „GENIVI Alliance“.

Programėlių kūrėjai raginami registruotis tinklapyje developer.ford.com, kuriame galima rasti ir parsisiųsti „AppLink“ programinės įrangos plėtojimo įrankių rinkinį. Rinkinyje esama kodų bibliotekos ir programėlių aplinkos instrukcijų, leidžiančių aktyvuoti dvikryptę mobiliųjų įrenginių ir automobilyje esančios SYNC sistemos komunikaciją. „Ford“ inžinieriai taip pat suteikia reikalingą techninę informaciją ir pagalbą, specialiai kūrėjams sukurtas diskusijų forumas.

Naujai sukurtos programėlės siunčiamos „Ford“ peržiūrėjimui, testavimui ir įvertinimui. Jei programėlė tinkama, „Ford“ su kūrėjais aptaria licencijavimo ir platinimo sąlygas.

Ford“ taip pat netrukus ketina pasirinkti programėlių plėtojimo bendrovę, kuri tiektų tolesnio tobulinimo ir plėtros paslaugas, techninę pagalbą bei programėlių katalogus „Ford“ vartotojams.