Naujas Lietuvos kartingo čempionato sezonas – jau nebe už kalnų

Sparčiai artėja pavasaris, o su juo – ir naujas Lietuvos Kartingo čempionatas. Šiais metais jį sudarys šeši etapai, o dalyvių laukia nemažai permainų.

Laukiama dalyvių gausos

Kaip teigia Lietuvos Kartingo federacijos (LKF) prezidentas Ramūnas Savickas, naująjį sezoną tikimasi sulaukti net 50 procentų daugiau dalyvių.

Pernai lenktynėse kiekviename etape dalyvavo vidutiniškai apie 50 sportininkų. Šiemet prognozės kur kas optimistiškesnės – tikimasi sulaukti vidutiniškai iki 70 dalyvių. Plėsis ir jų geografija, anot LKF prezidento, žada gausesnėmis pajėgomis dalyvauti sportininkai iš kaimyninių šalių – Baltarusijos ir Rusijos Kaliningrado srities.

Šiais metais čempionatą sudarys šeši etapai ir visi jie vyks Lietuvoje. Šiais metais buvo nutarta nerengti mūsų šalies čempionato etapų užsienio valstybėse.

Čempionatas bus rengiamas tokia tvarka:

I etapas – gegužės 10-11 d. Vilniuje, Plytinės kartodrome;

II etapas – birželio 14-15 d. Aukštadvaryje;

III etapas – liepos 26-17 d. Smalininkuose;

IV etapas – rugpjūčio 10-11 d. Smalininkuose;

V etapas – rugpjūčio 23-24 d. Aukštadvaryje;

VI etapas – rugsėjo 13-14 d. Vilniuje, Plytinės kartodrome.

Naujos klasės lemia dalyvių pagausėjimą

Pernai Lietuvos čempionate buvo surengtos „Rotax“ klasės taurės varžybos. Jos sulaukė tokio didelio dalyvių susidomėjimo, kad šiemet LKF nutarė šias lenktynes pervadinti – „Rotax“ klasės įgavo čempionato statusą.

Pernai „Rotax“ taurės varžybose dalyvavo beveik pusė visų čempionato dalyvių. Šios taurės lenktynės sudomino ir Baltarusijos sportininkus. Mat „Rotax“ klasės nugalėtoją lemia ne tiek skirtinga technika, kiek sportininko sugebėjimas. Mat „Rotax“ klasės kartingų varikliai yra plombuojami, todėl galima reguliuoti tik karbiuratorių ir keisti pavarų perdavimus (žvaigždes). Net varikliuose naudojamas tepalas yra reglamentuotas irt privalomas vienodas visiems dalyviams.

Būtent dėl to šiose lenktynėse šiemet ketina dalyvauti gerokai gausesnis būrys Baltarusijos lenktynininkų.

Šiemet Lietuvos čempionatas bus rengiamas trijose „Rotax“ klasėse: „Rotax Max DD2“, „Rotax Max DD2 Masters“ ir „Rotax Max Junior“.

Be to, paskatinti didelio susidomėjimo šiomis klasėmis organizatoriai šiemet rengia „Rotax Mini Max“ klasės varžybas, kurios šiemet turi taurės statusą. Šios klasės lenktynėse galės dalyvauti sportininkai iki 13 metų.

Žavi ir puikūs prizai – trijų „Rotax“ klasės Lietuvos čempionų šiemet laukia kelionė į JAV, mat nugalėję savo klasės čempionate jie gauna kelialapį į pasaulio čempionatą, jiems yra sumokami startiniai mokesčiai ir jie bus aprūpinti lenktynėms reikalinga technika.

Gausesnės pajėgos Europos ir pasaulio čempionatuose

Šio sezono lyderiai ir vėl važiuos į pasaulio čempionatą. Šiemet žadama dalyvauti jaunimo pasaulio čempionato pirmenybėse „Academy“ (jose dalyvauja sportininkai, kurių amžius nuo 13 iki 15 metų) bei „Talent Cup“ (lenktynininkai, kuriems virš 15 metų).

Be to, į Europos čempionatą šiemet važiuos Ignas Misevičius ir Paulius Paškevičius, kurie dalyvaus KZ2 klasės lenktynėse.

Pasaulio čempionate Lietuvos vardą garsins be šių dviejų sportininkų ir praėjusių metų Europos kartingo čempionas Simas Juodviršis.