„Renault“ ir Elzaso regionas bendradarbiauja elektrinio mobilumo srityje

Renault“ skyrė tris „Renault Kangoo Z.E.“ automobilius Elzaso regiono tarybai, kuri nuo 2010 metų vykdo elektromobilių plėtros strategiją ir teikia finansinę paramą elektromobilių pirkėjams. Oficialios ceremonijos metu rakteliai buvo perduoti Elzaso regioninės tarybos viceprezidentui François Loosui.

2010 m. vasarį Vokietijos ir Prancūzijos vyriausybės pradėjo „CROME“ projektą, kurio tikslas – plėtoti ir taikyti saugius, patikimus bei patogius vartotojui elektrinio mobilumo sprendimus. Projektas apima Elzaso regioną Prancūzijoje, Baden Badeno, Freiburgo ir Štutgarto sritis Vokietijoje. „Renault“ kviečia Elzaso klientus dalyvauti „CROME“ projekte ir išbandyti elektrinį mobilumą abiejose Prancūzijos-Vokietijos sienos pusėse.

„Kovo mėnesį Elzase bus įregistruota daugiau nei 400 „Renault ZOE“ automobilių. Tai įrodo, kad specialų elektromobilių plėtros planą turintis regionas tapo elektrinio mobilumo iniciatoriumi Prancūzijoje. „Renault“ taip pat džiaugiasi kitomis iniciatyvomis – „CROME“ programa ir elektromobilių klubu. Keturių elektromobilių gamą turinti „Renault“ yra šios srities lyderė Prancūzijoje ir Europoje bei didžiuojasi būdama Elzase vykdomos plėtros dalimi“, – teigė Prancūzijos rinkos „Renault“ vyriausiasis viceprezidentas Bernardas Cambieras

Komentuodamas regiono elektromobilių plėtros strategiją, François Loosas sakė: „Pirmiausia mes planavome suteikti regioninę paramą 500-ams elektromobilių pirkėjų. Tačiau matydami 2010 m. pradėtos programos sėkmę, nusprendėme užtikrinti 5 tūkst. eurų paramą 800-ams elektromobilių pirkėjų. Ši parama taip pat bus suteikiama labdaros organizacijoms, vietinėms valdžios įstaigoms ir smulkiam verslui. Mes džiaugiamės, kad Elzasas yra elektromobilių naudojimo lyderių gretose“.

Apie „CROME“ projektą

2010 m. vasarį Vokietijos ir Prancūzijos vyriausybės pradėjo „CROME“ projektą, kurio tikslas yra plėtoti ir taikyti saugius, patikimus bei patogius vartotojui elektrinio mobilumo sprendimus. „CROME“ dalyvauja keli šimtai vairuotojų. Šiandien šie vairuotojai turi prieigą prie 25 įkrovimo stotelių Vokietijoje ir 12 Prancūzijoje. Priklausomai nuo stotelės modelio ir elektromobilio, transporto priemonės baterijas galima įkrauti per 1–8 valandas.

„CROME“ apima Elzaso regioną, o ypač tankus tinklas yra Strasbūro srityje ir Mozelio departamente, taip pat Karlsrūjės, Baden Badeno, Freiburgo ir Štutgarto srityse Vokietijoje.

Partneriai Prancūzijoje: Elzaso regionas, Strasbūro miesto bendruomenė, Mozelio regioninė taryba, „Renault“, „EDF“, „Schneider Electric“, „PSA“.

Partneriai Vokietijoje: „EnBW“, „Siemens“, „Bosch“, „Daimler“, „Porsche“, Karlsrūjės technologijos institutas.