„Toyota Auris“ ir „Toyota RAV4“ modelių saugumas 2013 m. įvertintas penkiomis „Euro NCAP“ žvaigždutėmis

Naujieji „Toyota Auris“ ir „RAV4“ automobiliai pelnė penkias „Euro NCAP“ žvaigždutes pagal naujus 2013 m. saugumo vertinimo standartus.

  • Auris“ – pirmasis automobilis C segmente, kurio saugumas 2013 m. įvertintas penkiomis žvaigždutėmis.

  • RAV4“ – pirmasis SUV klasės automobilis, kurio saugumas 2013 m. įvertintas penkiomis žvaigždutėmis.

Atlikus saugumo bandymus pagal naują griežtesnę 2013 m. „Euro NCAP“ vertinimo programą, naujiesiems „Toyota Auris“ ir „Toyota RAV4“ modeliams skirtas maksimalus – penkių žvaigždučių įvertinimas. Šis pasiekimas byloja apie neblėstantį „Toyota“ pasiryžimą kurti aukščiausius saugumo standartus atitinkančius naujus automobilius.

Naujasis „Toyota Auris“

Metų pradžioje pasirodęs naujasis „Auris“ išlaikė aukštus „Toyota“ aktyviosios bei pasyviosios saugos įrangos standartus ir tapo pirmuoju C klasės modeliu, pelniusiu penkių žvaigždučių įvertinimą pagal naują 2013 m. „Euro NCAP“ saugumo vertinimo programą.

Naujajame „Auris“ komplektuojamos ne tik stabdžių antiblokavimo (ABS) ir elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo (EBD), pagalbinė stabdymo (BA), stabilumo kontrolės (VSC) ir avarinio stabdymo signalizacijos sistemos, bet ir vairuotojo bei priekinio keleivio kelių, šoninės ir užuolaidinės SRS oro saugos pagalvės.

Panaudojus įvairius smūgio energiją sugeriančius komponentus, tokius kaip buferio atrama ir apatinis rėmas, kurie padeda iki minimumo sumažinti susidūrimo metu išsiskiriančią energiją, buvo užtikrinta optimali pėsčiųjų apsauga smūgio metu. Taip pat minėtina stilinga variklio dangčio linija, kuri yra žemesnė, lyginant su kitais šios klasės automobiliais.

Naujasis „Toyota RAV4“

Tai pirmasis SUV klasės automobilis, kurio saugumas įvertintas penkiomis žvaigždutėmis pagal naujas 2013 m. „Euro NCAP“ vertinimo taisykles. Ne veltui naujasis „RAV4“ sukurtas laikantis aukštų keleivių saugumo ir pėsčiųjų apsaugos standartų, kurie buvo ištobulinti per tris šio sėkmingo kompaktiško visureigio kartas.

Smūgio energija sugeriančia konstrukcija su tvirtais ir smūgiui atspariais elementais išsiskiriančio naujojo „RAV4“ aktyviosios ir pasyviosios saugos įranga yra aukštesnio lygio nei jo pirmtakų. Jame montuojamos naujo dizaino sėdynės, saugančios nuo kaklo slankstelių traumų, taip pat į standartinės įrangos sąrašą įtrauktos septynios oro saugos pagalvės, įskaitant vairuotojo kelių ir dviejų kamerų priekines šonines oro saugos pagalves.

Aktyviosios saugos įrangos komplektą sudaro stabdžių antiblokavimo (ABS) ir elektroninė stabdymo jėgos paskirstymo (EBD), pagalbinio stabdymo (BA) ir traukos kontrolės (TRC) sistemos bei naujoji automobilio stabilumo kontrolės sistema (VSC+), apimanti VSC ir elektrinį vairo stiprintuvą (EPS) didesniam automobilio stabilumui užtikrinti.

Naujasis „RAV4“ visureigis gali būti komplektuojamas su trimis naujomis technologijomis – automatine tolimųjų šviesų sistema, išvažiavimo iš eismo juostos įspėjimoji sistema ir nematomų zonų stebėjimo sistema, kurios padeda vairuotojui lengviau valdyti automobilį ir lemia aukštesnius saugos standartus.