Pirmąkart per 35 metus „ALPINE“ dalyvaus Le mano ištvermės lenktynėse

2012 m. lapkričio 5 d. vyriausioji „Renault“ valdyba pranešė apie ketinimus atgaivinti „Alpine“ markę, bendradarbiaudama „Caterham“. Generalinio direktoriaus Bernardo Olliviero vadovaujama neseniai įsteigta „Société des Automobiles Alpine Caterham“ dirba prie naujo automobilio, kuris rinkoje turėtų pasirodyti 2016-aisiais.

„Alpine“ taip pat laipsniškai vykdo pasirengimą sugrįžimui, kad pagal poreikius pritaikytų programų dėka sustiprintų savo įvaizdį visose tradicinėse veiklos srityse.

2012-ųjų „Formulės 1“ Monako Didžiojo prizo lenktynėse ir Le Mano klasikinių automobilių savaitėje buvo pristatytas „Alpine A110-50“, sukurtas pažymėti 50-ąjį žymiojo „Berlinette“ jubiliejų. Penki „Alpine A110“ automobiliai oficialiai dalyvavo paskutiniame Monte Karlo istoriniame ralyje, o vasario pradžioje kartu su kitais Jeano Rédélé markės automobiliais – retro automobilių parodoje Paryžiuje.

Buvo žengtas dar vienas svarbus žingsnis – pranešta, kad „Alpine“ prototipas dalyvaus 2013-ųjų Europos Le Mano serijos ištvermės lenktynių čempionate (ELMS) bei šių metų Le Mano 24 valandų lenktynėse (birželio 22-23 d.).

Sprendimas dalyvauti Le Mano lenktynėse atitinka markės tradicijas. Nuo 1963 iki 1978 m. įžymiose 24 valandų lenktynėse „Alpine“ dalyvavo 11 kartų su 55 gamykliniais automobiliais. Be sėkmės „Energy Index“ klasifikacijoje 1964, 1965 bei 1968 metais ir „Performance Index“ 1968 bei 1969-aisiais, sunkių pastangų dėka iš viso buvo pasiektos septynios pergalės atitinkamose klasėse ir visiška pergalė 1978 metais su „Alpine A442B“ prototipu, kurį vairavo Jeanas-Pierras Jaussaudas ir Didier Pironis. Šiuos du prancūzus pirmajame ketvertuke papildė „A442“ vairavę Jeanas Ragnottis ir Guy Fréquelinas.

Sugrįždama į Le Maną, „Alpine“ dirba su „Signatech“ kompanija. Philippo Sinault vadovaujama komanda pirmuose penkiuose ELMS etapuose, įskaitant ir atidarymo lenktynes Silverstoune (balandžio 13 d.), važiuos „Alpine LMP2“ prototipu su 500 AG „Nissan“ varikliu varoma „Alpine“ važiuokle. Automobilį vairuos Pierras Ragues ir Nelsonas Panciaticis.

Ryškiausiu šio sezono įvykiu taps pasaulyje įžymiausios Le Mano 24 valandų ištvermės lenktynės. Trečiasis komandos vairuotojas bus paskelbtas kovo 24 dieną, oficialaus automobilio pristatymo metu Le Castellete, Prancūzijoje.

„Renault“ veiklos direktorius Carlosas Tavaresas sakė: „„Alpine“ sugrįžimas į legendines Le Mano 24 valandų lenktynes 2013 metais žymi naujos istorijos pradžią. Į priekį mus veda aistra, derinama su atidžiu dėmesiu kaštams. Šis sugrįžimas nebūtų įmanomas be mūsų partnerių ir rėmėjų dalyvavimo. Būtent jiems norėčiau oficialiai padėkoti. Žingsnis po žingsnio mes kartu darysime viską, kad įrašytume dar vieną nepakartojamą puslapį į iškilaus Prancūzijos sportinių automobilių vardo „Alpine“ istoriją.“

Prisijunkite prie mūsų „Facebook“: www.facebook.com/alpinesportscars

1 Programą vykdyti padeda ilgamečiai markės partneriai „Michelin“ ir „Total“ – šios įmonės prisidėjo technine ir finansine pagalba kampanijai.