Balandį užfiksuotas eismo įvykių pagausėjimas

Pagal Lietuvoje galiojančias kelių eismo taisykles, vairuotojai iki balandžio 10 d. privalo pasikeisti žiemines padangas į vasarines, kitaip jiems grėstų baudos. Tačiau šiais metais, dėl užsitęsusios žiemos, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos sprendimu šis terminas buvo pratęstas iki gegužės 1 d – rytojaus.
„Pratęstas žieminių padangų naudojimo laikas įtakos avaringumui nepadarė, bet buvo pavienių atvejų, kuomet pareigingi vairuotojai jau balandžio pradžioje žieminės padangas pakeitė į vasarines ir dėl to patyrė avarijas. Visgi dauguma vairuotojų šiemet sąmoningai neskubėjo keisti žieminių padangų, nes balandžio pradžioje oro sąlygos dar buvo itin nepalankios tam“, – sakė draudimo bendrovės „Compensa“ žalų skyriaus vadovas Tomašas Stankevič.
Jo atstovaujamos draudimo bendrovės duomenimis, šių metų balandis buvo avaringesnis, nei  praėjusiųjų metų tas pats mėnuo.
„Šių metų balandį eismo įvykių užregistravome 17 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Tačiau to negalima sieti su žieminių padangų eksploatacijos pratęsimu. Tiesiog užsitęsė žiema, o šaltuoju metų laiku avarijų visada būna daugiau nei šiltuoju“, – aiškino T. Stankevič.
Tokias išvadas patvirtino ir Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro surinkti duomenys, kurie rodo, jog šių metų pirmosios trys balandžio savaitės buvo beveik penkiais procentais (4,7 proc.) avaringesnės nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.
Tuo tarpu Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registro duomenimis, šių metų balandį įvyko 1 382 eismo įvykiai, iš jų 161 eismo įvykyje nukentėjo žmonės: 12 žuvo, 179 buvo sužeisti. Praėjusių metų balandį policija užfiksavo 1 744 eismo įvykius, iš jų 224 nukentėjo žmonės:  15 žuvo ir 268 buvo sužeisti.

Ši statistika rodo aiškų didelių ir liūdnai pasibaigiančių avarijų mažėjimą. Būtent apie tokius eismo įvykius dažniausiai ir yra informuojami kelių policijos pareigūnai. Tačiau draudikai, į kuriuos dėl žalos atlyginimo ir nuostolių padengimo kreipiasi net ir smulkių eismo įvykių dalyviai, pastebėjo, jog balandis vairuotojams Lietuvoje buvo sudėtingas mėnuo.