Pusė tūkstančio kilometrų – Lietuvos ir Latvijos keliais


Jau beveik dvi dešimtys metų, kai automobilizmo temas gvildenantiems žurnalistams netenka priminti, ką jiems derėtų veikti pirmąjį birželio savaitgalį. Mat tomis dienomis vyksta Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas tradicinis Press ralis.

Šiemet renginio startas bus duotas gegužės 31 d. 12 val. Rygoje, miesto širdimi vadinamoje Rotušės (Ratslaukums) aikštėje, o finišuos Press ralis birželio 1 d. Klaipėdoje, kruizinių laivų terminale, grojant Tarptautiniam Klaipėdos pilies džiazo festivaliui.

Šie žurnalistų raliai – ne tik kova dėl sekundžių specialiose trasose, bet ir draugiški kolegų, neabejingų technikai ir profesijos naujovėms, pokalbiai laisvalaikiu prie  kavos puodelio, ir didžiuliais tiražais po renginio išplatinti pasakojimai apie mūsų šalį, sutiktus žmones, patirtus įspūdžius.

Ralių, kuriuose paprastai dalyvauja 40-50 ekipažų, populiarumą lėmė ir tai, kad čia turi ką veikti net ir tie, kurie nėra linkę pernelyg spausti akceleratoriaus pedalą. Jie ir šiemet galės varžytis turistinėje grupėje, kurios dalyviai rungsis ne greičio ruožuose, o pagal sudarytą atskirą legendą ieškodami žymių vietų abiejose respublikose ir jose atlikdami specialias užduotis, panašias į praktikuojamas turistiniuose ar šeimyniniuose raliuose.

Šiemet organizatoriai žada dar vieną naujovę – senovinių automobilių klasę.

Tačiau didžiausią tarptautinių žurnalistų ralių grupę žinoma sudaro sportininkai, kurie per dvi dienas tik asfalto keliais turės įveikti beveik pusės tūkstančio kilometrų maršrutą su 30 greičio ir specialiųjų ruožų, sudarančių apie 40 km.

Iškart po varžybų atidarymo Rygoje, Rotušės aikštėje, jie pasuks į garsųjį Bikerniekų žiedą, po to ralio maršrutai per Skrundą ir Liepoją drieksis Šventosios link, kur „Kuršių kaime“ bus įsikūrusi ralio bazė, o antrąją dieną šios grupės dalyviai varžysis Šventosios, Kretingos ir Klaipėdos apylinkių keliuose ir miestuose.

Didžiausią trauką turi vadinami žiūroviniai etapai, kai aikštėje ar kitoje uždaroje erdvėje susirinkę automobilių sporto gerbėjai turi puikią galimybę stebėti renginio dalyvių meistriškumą.

Tokių etapų nestigs ir šiemet. Bene įdomiausia kova dėl „Toyota“ taurės vyks pirmąją ralio dieną Liepojos centre, o birželio 1-ąją 12 val. ralio dalyviai dėl „Gjensidige“ taurės varžysis Kretingoje, Rotušės aikštėje, kur vienam ekipažui savo taurę įteiks ir Kretingos meras Juozas Mažeika.

Dėl renginio generalinio rėmėjo „Continental“ taurės motorų gausmas birželio 1 d. 17 val. drebins Klaipėdos kruizinių laivų terminalą.

Ralio spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ Tel./Faks: 8 (5) 230 5725