R. Kupčikas pirmas lenktynes baigė trečias, o antrosiose nefinišavo


Balandžio 13-osios vidurdienį Poznanėje (Lenkija) startavo žiedinių lenktynių „Volkswagen Castrol Cup“ serija, kurioje kartu su Austrijos, Švedijos, Meksikos, Čekijos, Vokietijos ir Slovakijos sportininkais varžosi ir Lietuvos garbę ginantis Robertas Kupčikas, prieš šešerius metus jau tapęs šių lenktynių nugalėtoju.
Pagal nuostatus kiekvieną varžybų savaitgalį rengiamos dvi po 25 min. trunkančios laisvosios treniruotės, 30 min. – kvalifikacija ir dvejos lenktynės šeštadienį ir sekmadienį. Tačiau debiutinių serijos varžybų organizatatoriai lenkai kiek „patobulino“ nuostatus ir abejas lenktynes surengė šeštadienį.
Pirmosiose R. Kupčikas startavo iš palankios trečiosios pozicijos, kurią jis išsikovojo šeštadienį vykusiose kvalifikacinėse varžybose. Lietuvis tokioje pat pozicijoje ir finišavo bei po lenktynių kopė ant nugalėtojų pakylos trečiojo laiptelio.
Tačiau tai nereiškia, kad lenktynės buvo grynai pozicinės. Jose nestigo įtampos, o keletui sportininkų – ir dramų. Iškart po starto Robertą aplenkė iš penktosios vietos varžybas pradėjęs lenkas Marcus Fluchas, tačiau jau kitame rate lietuvis atstatė status quo. Robertas aplenkė ir iš antrosios pozicijos startavusį švedą Rasmusą Martheną, tačiau bekovodamas su švedu praleido dar vieną Lenkijos sportininką Jakubą Litwiną.
Pirmąsias lenktynes užtikrintai laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs arenos šeimininkas Mateuszas Lisowskis, 14 Poznanės trasos ratų, (vieno rato ilgis – 4,083 km), arba 57,162 km. distanciją įveikęs per 24 min. 47,721 sek.
Antrąją vietą užėmęs J. Litwinas nugalėtojui pralaimėjo 11,279 sek., o trečiasis prizininkas R. Kupčikas nuo lenktynių laimėtojo atsiliko 15,868 sek. Įkandin Roberto ketvirtas finišo liniją kirtęs R. Marthenas – 16,244 sek.
Didelio dėmesio bei palaikymo susilaukė šioje lenktynių serijoje galingus „Volkswagen Golf“ kartu su vyrais tramdančios keturios dailiosios lyties atstovės. Greičiausia iš jų buvo lenkė Klaudia Podkalicka, finišavusi penkiolikta ir nugalėtojui pralaimėjusi 57 sek., o jos tautietės Aleksandros Furgal ir Bursiak užėmė 19 ir 20-ąją pozicijas.
Čekė Strahinja Ivosevič kartu su meksikiečiu Fernando Mendesu ir lenku Maciejumi Steinhofu pirmosiose lenktynėse nebuvo klasifikuoti.
Dar viena šios serijos varžybų ypatybė ta, kad pirmosiose lenktynėse I-VIII vietas užėmę sportininkai antrosiose startuoja atvirkštine tvarka.
Taigi, trečioji vieta, užimta pirmosiose šeštadienio lenktynėse, R. Kupčikui lėmė šeštąją antrųjų lenktynių starto poziciją. Tačiau Lietuvos sportininko tokia sėkmė šeštadienio pavakarę jau nebelydėjo. Iškart po starto trečiajame trasos posūkyje jis buvo ketvirtas, tačiau 12 metrų trasos pločio lenktynininkams neužteko sėkmingai įveikti posūkį.
Robertas kartu su kitais lyderiais išlėkė iš trasos, apgadino pakabą ir …baigė varžybas. Menka paguoda, kad lygiai tokia pati nesekmė ištiko ir pirmųjų lenktynių nugalėtoją M. Lisowskį.
Antrąsias lenktynes laimėjo vienu iš favoritų laikomas lenkas Janas Kisielis, trasoje sugaišęs 24 min. 52,792 sek. Janas pirmosiose finišavo šeštas.
Antrąją vietą, kaip ir pirmosiose lenktynėse, užėmė nugalėtojo tautietis J. Litwinas, atsilikęs vos 0,639 sek. Trečiąją vietą iškovojo Meksikos atstovas Sebastianas Ramirezas, nugalėtojui pralaimėjęs 3,489 sek.
Po R. Kupčiko pergalės 2006 m. nutrūkusi šių lenktynių serija atgaivinta šiemet.  Tačiau dabartines ir buvusias lenktynes besieja nebent vardas. Mat dabar visi 24 sportininkai vairuoja 24 vienodus, identiškai parengtus žiedinėms lenktynėms VII kartos „Volkswagen Golf Racing Edition 2.0 TSI“ automobilius, kurių jėgos agregatai išvysto 260 AG pajėgumą. Be to į visus šiuos bolidus įmontuota „Push to Pass“ sistema, pridedanti dar 50 papildomų arklio galių. O prieš šešerius metus lenktyniauta V kartos „Volkswagen Golf 2.0 TDI“ automobiliais, kurių turbodyzeliniai varikliai tada pasiekdavo tik 185 AG.
„Volkswagen Castrol Cup“ lenktynių serija bene žinomiausia Lietuvos automobilių sporto gerbėjams, nes ją išgarsinti padėjo ir du lietuviai. 2005 m. septyniolikmečiui Jonui Gelžiniui ji tapo debiutu žiedinėse lenktynėse. 2006-aisiais R. Kupčikas laimėjo šią lenktynių seriją, o Jonas turėjo tenkintis antrąja vieta.