Atnaujintoje „Mercedes-Benz“ E klasėje – nauji saugumo standartai


2013 metų pradžioje Vokietijos prabangių automobilių gamintojo „Mercedes-Benz“ oficialiai pristatyta visiškai atnaujinta E klasė pasiekė ir Lietuvos rinką. Šioje klasėje įdiegtos pažangiausios pagalbinės sistemos, padėsiančios užtikrinti saugumą kelyje. Iki šiol tokia inovatyvių sistemų komplektacija negalėjo pasigirti nei vienos markės automobiliai.

Tikėtina, kad modernizuotus E klasės modelius rinkai pristatęs „Mercedes-Benz“ dar labiau sustiprins savo pirmaujančią poziciją prabangių automobilių segmente. Pasikeitimų mąstai didesni nei ankščiau: permainos pastebimos ir modelių stiliuje, ir atnaujintuose varikliuose, ir papildomoje įrangoje bei moderniose sistemose.

Pasak kūrėjų, vairuotojai, sėdintys už naujosios E klasės automobilio vairo, turėtų jaustis ne tik patogiau, bet ir saugiau. Šios klasės standartinėje sedano bei universalo kėbulo tipo komplektacijoje pirmą kartą įdiegta radarais paremta susidūrimo įspėjimo sistema su prisitaikančia prie eismo sąlygų stabdymo sistema, kuri ženkliai padeda sumažinti galinio susidūrimo riziką (angl. Collision Prevention Assist).

Taip pat viena iš įrangos dalių jau galima laikyti sustiprintą nuovargio nustatymo ir dėmesio palaikymo bei kontroliavimo sistemą (angl. Attention Assist), kuri įspėja nedėmesingus ar apsnūdusius vairuotojus važiuojant didesniu greičiu. Sistema veikia įmontuotų sensorių pagalba, kurie analizuoja vairuotojo elgesį ir atpažįsta vairavimo pokyčius, susijusius su nuovargiu. Tuomet automobilis garsiniu arba vaizdiniu signalu praneša apie vairuotojui reikalingą pertrauką poilsiui.

Atnaujinta E klasė siūlo ne tik naujas pagalbines sistemas, bet ir buvusias senesniuose modeliuose, tik žymiai labiau išplėtusias savo funkcijas. Viena tokių – navigacinė sistema (angl. Distronic Plus), kuri galės padėti vairuotojui išlaikyti automobilį važiuojamoje kelio juostoje ir stebėti eismą susidariusiuose kamščiuose. Taip pat ši sistema vaizdiniais ir garsiniais signalais įspėja vairuotoją apie priekyje esančią situaciją ir gresiantį susidūrimą bei automatiškai apskaičiuoti avarijai išvengti reikalingą stabdymo intensyvumą.

Dar viena naujovė, pasirodžiusi kartu su E klasės atnaujinimu – pagalbinė stabdymo sistema BAS PLUS, padedanti ne tik greičiau sustabdyti transporto priemonę, padidindama stabdymo efektyvumą, bet ir pranešanti apie pėsčiųjų perėjas bei pačius pėsčiuosius. O važiuoti didesniu nei 55 km/h greičiu padės dar viena nauja sistema, leidžianti važiuoti su ilgomis šviesomis nesirūpinant jų perjungimu (angl. Adaptive Highbeam Assist Plus). Priekiniame stikle įmontuota kamera nustato kitas transporto priemones ir perjungia ilgąsias šviesas į trumpąsias.

Atnaujintoje E klasėje be sedano, universalo, kupė, kabrioleto – ir kur kas galingesnis E63 AMG modelis, kurio galia siekia 430 kW (585 hp).

Atnaujintus modelius Lietuvoje pristato oficialus „Mercedes-Benz“ automobilių atstovas UAB „Silberauto“. „Silberauto“ atstovybes galima rasti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.