Čekijoje – pirmoji R. Kupčiko pergalė

Vienintelį Lietuvos sportininką Robertą Kupčiką, dalyvaujantį „Volkswagen Castrol Cup“ serijos lenktynėse, atrodo baigė persekiojęs juodas nesekmių šleifas.

Taškų nepelnęs abejose lenktynėse Slovakijoje ir vienose Lenkijoje šiandien Brno (Čekija) „Automotodromo“ lenktynių žiede vykusiose pirmosiose šios serijos lenktynėse Robertas finišo liniją kirto pirmas ir papildęs savo taupyklę 60 taškų lietuvis iš 21-sios vairuotojų įskaitos pozicijos iškart šoktelėjo į vienuoliktąją.

R. Kupčikas, startavęs iš išvakarėse vykusiose kvalifikacinėse lenktynėse iškovotos ketvirtosios starto pozicijos, 14 Brno lenktynių žiedo ratų, kurių vieno ilgis 5,403 kilometro, įveikė per 23 min. 42,931 sek.

Nuo nugalėtojo atsilikęs 2,938 sek. antras finišo liniją kirto lenkas Jakubas Litwinas, o trečiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė dar vienas kaimyninės Lenkijos sportininkas Janas Kisielis (+3,828 sek.)

Lūžus „Volkswagen Golf VII“ pusašiui pirmųjų lenktynių finišo nepasiekė absoliutus šios serijos lyderis Mateuszas Lisowskis, iškart atsisveikinęs su vėliavnešio pozicija.

Šeštadienio vakarą Brno vykusiose antrosiose lenktynėse R. Kupčikas finišavo ketvirtoje vietoje, nugalėtojui pralaimėjęs 3,734 sek.

Pagal šios serijos lenktynių nuostatus pirmąsias aštuonias vietas pirmosiose lenktynėse užėmę sportininkai antrosiose susikeičia starto pozicijomis. Tad pirmųjų nugalėtojui Robertui antrosiose lenktynėse atiteko aštuntoji starto pozicija. Lietuvis pranoko keturis lenktynininkus, tačiau daugiau nuveikti nebespėjo.

„Esu patenkintas išvyka į Čekiją ir ten pasiektais rezultatais. Svarbiausia, kad ledai pajudėjo iš mirties taško ir savo taupyklę pavyko svariai papildyti įskaitiniais taškais. O ir lenktynės buvo tikrai gražios“, – iškart po finišo iš Brno Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ telefonu pasakojo R. Kupčikas.

Antrąsias lenktynes laimėjo lenkas Krystianas Korzeniowskis, trasą įveikęs kiek lėčiau nei pirmųjų lenktynių laimėtojas R. Kupčikas – per 23 min. 43,758 sek. Antras finišavo švedas Rasmusas Marthenas (+0,418 sek.), o trečias – dar vienas Švedijos lenktynininkas Marcus Fluchas (+3,501 sek.).

Po trijų etapų „Volkswagen Castrol Cup“ serijos lenktynių lyderiu tapo J. Kisielis (213 taškų). Antrąją ir trečiąją vietas užima irgi lenkai J. Litwinas (182 taškai) ir M. Lisowskis (180 taškų).

R. Kupčiko sąskaitoje 114 taškų ir septintoji vairuotojų įskaitos pozicija.

Brno žiede VIP svečio teisėmis lenktyniavo ir Jonas Gelžinis, dabar dalyvaujantis Didžiosios Britanijos „Porsche Carrera Cup“ čempionate.

Išvakarėse įtikinamai laimėjęs kvalifikaciją J. Gelžinis pirmas lenktynes baigė devintas, nuo nugalėtojo R. Kupčiko atsilikęs 17,713 sek., o antrosiose finišo liniją kirto septintas (+6,884 sek.)