Lenktynininkė Joana Survilaitė išbandys save šturmano kėdėje


Gegužės 31 dieną Rygoje startuosiančiame XVIII tarptautiniame „Press ralyje“ dalyvaus ir Joana Survilaitė, tačiau ne vairuotojo, o šturmano kėdėje.  Tokia patirtis jai bus pirma gyvenime. Joana šturmanaus BTV laidos „Autopilotas“ režisierei Laura Fetingienei, kuri žurnalistų ralyje iki šiol dalyvaudavo šturmane.

Nors abi merginos nėra naujokės automobilų sporte, abi jos dalyvaus naujuose amplua. „Man tai pirmas kartas ir kaip kiekvienas pirmas kartas, taip ir šis turi savotiško žavesio. Man patinka naujovės, todėl neabejoju, kad ir ši patirtis bus įdomi“, – kaip visada entuziastingai įspūdžiais dalijosi Joana Survilaitė.
Priminsime, kad Joana yra laimėjusi Lietuvos kartingo čempionatą, o pastaruosius keletą metų vairuoja ralio automobilį.
Tuo tarpu Laura jau kelerius metus iš eilės šturmanavo žurnalistų ralyje „Autopilotas“ laidos vedėjui Ramūnui Fetingiui. „Visada norėjau išbandyti save ir prie vairo. Kadangi Ramūnas šiais metais ralyje dalyvauti negali, nepraleidau progos užimti vairuotojo kėdę“, – pasakoja Laura.
Laura yra dalyvavusi keliuose „Ledo karaliaus“ rinkimuose ir aplenkusi ne vieną vyrą. Taigi, šis tandemas gali pateikti staigmenų.
„Kia Auto“ direktorius Gintaras Kaukėnas, sužinojęs apie naujai susiformavusį ekipažą, iš karto sutiko suteikti merginoms automobilį. „Mėgstu naujoves ir neabejoju, kad naujos kartos „Cee’d“ modelis puikiai tiks merginoms“, – sako jis.
Joanos Survilaitės mama, kuri yra ir jos šturmanė ralyje, taip pat dalyavus žurnalistų ralyje. Tai bus jau antrasis toks renginys jos karjeroje. „Jeigu turėsiu kokių nors klausimų, prašysiu mamoms patarimo – ji jau dalyvavo tokiose lentynėse, todėl tikiuosi, kad manpadės „, – sako Joana. „Tai bus naujas iššūkis, o tai man patinka – bus smagu“.

Gegužės 31 – birželio 1 dienomis vyksiančio tarptautinio „Press ralio“ dalyvių laukia bendras 510,6 km ilgio maršrutas, iš kurio 41,9 km sudaro greičio ruožai ir specialiosios rungtys. Kaip ir pernai, ralis rengiamas dviejų kaimyninių respublikų – Lietuvos ir Latvijos keliais. Šiemet renginio startas bus duotas gegužės 31 d. 12 val. Rygoje, miesto širdimi vadinamoje Rotušės (Ratslaukums) aikštėje, o finišuos birželio 1 d. Klaipėdoje, kruizinių laivų terminale, grojant Tarptautiniam Klaipėdos pilies džiazo festivaliui.