Žurnalistų ralio dalyvių laukia ir mįslingos rungtys

Gegužės 31 – birželio 1 dienomis vyksiančio tarptautinio Press ralio dalyvių laukia bendras 510,6 km ilgio maršrutas, iš kurio 41,9 km sudaro greičio ruožai ir specialiosios rungtys. Nors aštuonioliktojo ralio dalyviai varžysis išimtinai tik ant asfalto dangų, tačiau bendras ralio maršrutas šiemet kone visu 100 km ilgesnis nei pernai ir ilgiausias iš visų septyniolikos ralių, vykusių iki šiol.

Dalyviams teks įveikti ir rekordinį specialiųjų ruožų skaičių – net 35. Kai kuriuose iš jų  žurnalistams teks važiuoti ne tik su automobiliais. Kokias transporto priemones teks išbandyti, organizatoriai išgirdę šį klausimą, tik mįslingai šypsosi. Tai dalyviai sužinos tik tos pačios dienos rytą.

„Galiu užtikrinti, kad nereikės slidinėti, neteks ir važiuoti dviračiu su dygliuotomis padangomis, mat tai jau darėme žiemos renginyje „Ledo karalius“, – juokauja ralio direktorius Valdas Valiukevičius. – Nors būsime pajūryje, šįsyk neišbandysime nei burlenčių, nei jėgos aitvarų, o taip pat nežvejosime. Na, o visa kita yra paruošta ralio dalyviams.“

Kaip ir pernai ralis rengiamas dviejų kaimyninių respublikų – Lietuvos ir Latvijos keliais.

Gegužės 31d. tarptautinio Press ralio dalyviai į Rygos Rotušės aikštę, kur vyks renginio atidarymo ceremonija, atskubės jau po pirmojo kovinio krikšto, įveikę pirmuosius tris greičio ruožus ir specialiąsias rungtis garsiajame Rygos Bikerniekų lenktynių žiede ir jo prieigose.Vėliau ralio kolona dundės į ralio miestą Liepoją, kur bus surengtos „Toyota“ taurės varžybos.

Atsisveikinant su Latvija pirmosios ralio dienos pabaigoje dalyviai išmėgins jėgas „Latvijas avize“ greičio ruože, o baigę kovas jame pasuks Šventąją, kur „Kuršių kaime“ bus įsikūrusi ralio bazė ir kur visų lauks nakvynė.

Paskutiniąją renginio dieną, birželio 1-ąją, tarptautinio Press ralio dalyviai varžysis trasose, besidriekiančiose Kretingos ir Klaipėdos rajonų keliais ir miestų gatvėmis bei aikštėmis.

Kretingoje, Rotušės aikštėje 12 val. startuos slalomo varžybos „Gjensidige“ taurei laimėti.

Palikęs Kretingą lenktynių karavanas persikels į Klaipėdos rajoną, kuriame laukia dar keletas rungčių. Tačiau bene didžiausią susidomėjimą kelianti ir labai paranki stebėti žiūrovams – batalijos dėl renginio generalinio rėmėjo – „Continental“ taurės, kurios laimėtojai paaiškės birželio pirmosios pavakarę Klaipėdos kruizinių laivų terminale.

Būtent čia ir finišuos tarptautinis Press ralis, kai motorų gausmą kruizinių laivų terminale pakeis estafetę perimsiantis dar vienas tarptautinis renginys – Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet Press ralyje dalyvaus pasiteisinusi turistinė grupė, kurios mažiau patyrę, pirmenybę teikiantys pažinimo džiaugsmui dalyviai galės varžytis atskirose trasose. Sykiu su jais pirmąsyk rungsis ir istorinių automobilių klasės dalyviai.