„Kauno rudens 2013“ ralyje varžysis apie 180 ekipažų


Vis mažiau laiko belieka iki rugpjūčio 24-osios, kai bus duotas startas tradiciniam, šiemet jau 40-tą kartą rengiamam tarptautiniam raliui „Kauno ruduo 2013“, skirtam nusipelniusiems sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti.

Jubiliejinis, 40-asis „Kauno rudens 2013“ ralis šiemet bus ne tik Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) VI-ojo ir Lenkijos LOTOS automobilių ralio čempionato (RSMP) V-ojo etapų lenktynės, bet Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) taurės ketvirtojo etapo varžytuvės bei automobilių sporto veteranų lenktynės, kuriose jie varžysis jų sportinę jaunystę ir iškovotus trofėjus menančiais automobiliais ir kurios vyks atskirose trasose.

„Todėl netenka stebėtis, kad visose keturiose tarptautinio „Kauno rudens 2013“ ralio įskaitose išvysime apie 180 su įvairiausiais bolidais besivaržančių ekipažų. To dar nėra buvę nė viename iki šiol Lietuvoje vykusiame ralyje, – sako vienas renginio projekto vadovų Tomas Stabingis. – Tad varžybų organizatorių laukia tikrai atsakingas išbandymas, tačiau mes esame pasirengę ir padarysime viską, kad į ralį atvykę lenktynininkai džiaugtųsi ne tik puikiai parengtomis trasomis, bekompromisine kova, objektyviais teisėjais, bet ir turiningu laisvalaikiu bei patogiu poilsiu po dienos batalijų“.

Lietuvos ralio čempionato dalyviai per dvi dienas turės įveikti 523,45 kilometro bendrą distanciją su dešimčia greičio ruožų, kurių bendras ilgis – 125,1 kilometro. Lenkijos RSMP dalyvių laukia net 717,9 km bendra distancija su dvylika greičio ruožų, kurių bendras atstumas – 166,55 km.

Irgi dvi dienas besivaržysiantys LAS taurės ketvirtojo etapo lenktynių dalyviai šturmuos 260 kilometrų distanciją, o veteranai savo sportinę jaunystę prisimins beveik 90 km ilgio trasose, kurios pagrinde drieksis aplink Kauną.

Už suteiktą galimybę lenktynių trasose dar kartą susitikti su buvusiais sportinių batalijų bendražygiais ir varžovais veteranai ypač dėkingi Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) senjorų komiteto pirmininkui Eduardui Jakui, kurio pastangomis ne tik puoselėjamos, bet ir gausinamos šios puikios tradicijos. Todėl nenuostabu, jog kasmet į šio komiteto kvietimą atsiliepia ir į Lietuvoje rengiamus veteranų sportinius sąskrydžius atvyksta buvę lietuvių sportininkų bendražygiai ne tik iš kaimyninių Latvijos, Estijos ar Baltarusijos respublikų, bet ir iš Rusijos, Vokietijos, Graikijos, Anglijos ir net Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Šiemet net du vieni žymiausių mūsų prieškario lenktynininkų – Viktoras Severinas ir Antanas Ilgauskas būtų minėję savo šimtmečio jubiliejus, deja, jų jie nesulaukė. Šiuos mūsų mokytojus ir trenerius „Kauno rudens“ ralyje nutarėme pagerbti įsteigdami jų atminimo taures“, – sako E. Jakas, beje, šių metų rudenį ir pats minėsiantis gražias 60-čio ir sportinės veiklos 50-čio jubiliejines sukaktis.

V. Severino ir A. Ilgausko atminimo taurėmis bus pagerbti geriausių rezultatų pasiekę veteranai, lenktyniausiantys „Volga“ ir „Moskvič“ automobiliais. Atskirų rungčių nugalėtojai bus pagerbti žinomų lenktynininkų Vytauto Galdiko ir Vidmanto Čiutelės taurėmis ir kitais prizais.

LAS taurės IV etapo dalyviai ir veteranai kartu su Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) VI-ajame ir Lenkijos LOTOS automobilių ralio čempionato (RSMP) V-ajame etapuose dalyvausiančiais sportininkais finišuos sekmadienį, rugpjūčio 25 d., Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekte prie „Žalgirio“ arenos.

Ten jų, o taip ir kauniečių bei miesto svečių, laukia ne tik ralio nugalėtojų ir prizininkų pagerbimo ceremonija, bet ir įspūdingas baigiamasis, tarptautinį ralį „Kauno ruduo 2013“ vainikuosiantis koncertas.