„Red Dot“ 2013 m. apdovanojimai už produktų dizainą


Ceremonijoje automobilis „Renault ZOE“ apdovanotas „Red Dot“ prizu už geriausią 2013 m. produkto dizainą. Tai – vienas labiausiai pasaulyje vertinamų ir prestižinių tarptautinių dizaino srities apdovanojimų. Tarptautinė vertinimo komisija, kuri apdovanojimus įteikė 19 skirtingų kategorijų ir geriausius atrinko iš 4662 pateiktų darbų, 2013 m. nugalėtojo laurus už produkto dizainą skyrė automobiliui „Renault ZOE“. Po antros kartos „Mégane“ ir „Twizzy“, kurie buvo apdovanoti atitinkamai 2003 m. ir 2012 m., „ZOE“ tapo trečiuoju „Renault“ automobiliu, pelniusiu šį prestižinį apdovanojimą.
Naująją „Renault“ parodos stendo „The Bump“ koncepciją, kuri neseniai vykusiose automobilių parodose ypač sužavėjo lankytojus, vertinimo komisija irgi pripažino verta apdovanojimo.

Liepos 1 d. specialioje ceremonijoje, vykusioje garsiajame Vokietijos Eseno Aalto operos teatre, „Red Dot“ vertinimo komisija paskelbė, kad elektrinių keleivinių automobilių kategorijoje 2013 m. apdovanojimą už geriausią produkto dizainą pelnė automobilis „Renault ZOE“.
Šįmet vertinimo komisija apdovanojimus skyrė 19 skirtingų kategorijų, o geriausius atrinko iš 4662 pateiktų darbų. Pojūtis, kad „ZOE“ tiesiog trykšta galingu novatoriškumu, vertinimo komisijai padarė didžiulį įspūdį.
„Red Dot“ steigėjas ir generalinis direktorius profesorius Peteris Zecas pastebėjo, kad šiandien verslo sėkmė yra neatskiriama nuo projektavimo įgūdžių: „2013 m. „Red Dot“ prizo už geriausią produkto dizainą laimėtojai – tai ypač išlavintos dizaino kultūros ir stipraus projektavimo sektoriaus atstovai. Šiais laikais vis sunkiau pavyksta išsiskirti iš kitų puikiai suprojektuotų produktų. Dažnai tik detalės lemia, kad ypatingosios produkto savybės bus pastebimos. Vis dėlto tie kūriniai, kurie nepraslysta pro kritišką „Red Dot“ tarptautinės vertinimo komisijos žvilgsnį, niekada nepaskęs produktų gausybėje ir sėkmingai atlaikys pasaulinės konkurencijos išbandymus.“
„Red Dot“ apdovanojimai už dizainą pirmą kartą įteikti 1955 m. Laikui bėgant, šie apdovanojimai visame pasaulyje tapo dizaino kokybės etalonu. Šis konkursas laikomas vienu geidžiamiausių tarptautinių tokios rūšies konkursų, o jį rengia Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės Dizaino centras. Visame pasaulyje pripažįstama, kad „Red Dot“ apdovanojimas – tai vienas labiausiai siekiamų dizaino meistriškumo ir kokybės patvirtinimų.
Nuo liepos 2 d. iki 28 d. „Red Dot“ dizaino muziejuje veiks tradicinė apdovanotų produktų paroda. Skyriuje „Dizainas šiandien: 2013 m. „Red Dot“ prizo už geriausią produkto dizainą laimėtojai“ dizaino mėgėjai turės galimybę iš arčiau patyrinėti naujausias dizaino tendencijas. Tikrai, parodos organizatoriai ragina lankytojus patiems pačiupinėti unikalios „Red Dot“ dizaino muziejaus ekspozicijos eksponatus, kad taip galėtų tiesiog rankomis prisiliesti prie tos projektavimo minties, kuri padėjo automobiliui „Renault ZOE“ pelnyti savo apdovanojimą.
„Renault ZOE“ Prancūzijoje parduodamas nuo 2012 m. pabaigos, o šiuo metu žengia į daugumos Vakarų Europos šalių rinkas.

„Renault“ parodos stendo koncepcijai „The Bump“, kuri pirmą kartą buvo panaudota 2012 m. Paryžiaus automobilių parodoje, „Red Dot“ vertinimo komisija parodos stendų kategorijoje irgi skyrė 2013 m. apdovanojimą už geriausią produkto dizainą.
„Didžiulis erdvumas ir animuotas naujosios „Renault“ linijos pristatymas sukuria gyvą aplinką, kuri apgaubia žiūrovus ir tinkamai atspindi svarbiausias prekės ženklo savybes: judėjimą ir pokyčius,“ – skirdama apdovanojimą pabrėžė „Red Dot“ vertinimo komisija.
Sukurti tokią stendo koncepciją įkvėpė siekis pademonstruoti visiems stende eksponuojamiems automobiliams būdingą bendrą savybę – judėjimą. Stendo projektuotojai judėjimo pojūtį perkėlė pačiam stendui. Jame – du kalneliai, ant kurių automobiliai išdėstyti koncentriškai, o pačiame viršuje – koncepciniai arba naujieji automobiliai, pastatyti ant besisukančių platformų. Nesvarbu, kokioje stendo vietoje stovėtų lankytojas, automobilį jis mato iš visų pusių. Judėjimo pojūtį, kurį sukuria toks trimatis išdėstymas, dar labiau sustiprina grindų ir lubų apšvietimas – švelniai keičiantys spalvą šviesos rutuliai.
Naujasis „Renault“ stendas sukurtas naudoti tarptautinėse visame pasaulyje vykstančiose automobilių parodose, įskaitant Ženevos, Šanchajaus ir Frankfurto parodas.