Automobilių prekyba mažėja, o „KIA“ – populiarėja


Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje, anot „Data center“, prekyba naujais automobiliais ir toliau mažėjo. Per pirmus šešis mėnesius Lietuvoje nupirkti 6007 nauji automobiliai, o tai yra trimis procentais mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.
Užtai „KIA“ automobiliais Lietuvoje prekiaujančios įmonės „Kia Auto“ direktorius Gintaras Kaukėnas džiaugiasi augančiais pardavimais.
„Esame vieni nedaugelio importuotojų, kurių automobilių paklausa po truputį, bet didėja. Šiais metais mūsų prekybos apimtys palyginus su pernai išaugo penkiais procentais. Žinant tai, kad pernai prekyba naujais „KIA“ automobiliais augo net 38 procentais, šie skaičiai mus džiugina.“ – sako G. Kaukėnas.
Šiais metais „KIA“ automobiliai Lietuvoje išlieka tarp populiariausiųjų – ilgiausią garantiją Lietuvoje, net septynerius metus, turintys automobiliai yra šeštoje vietoje pagal populiarumą mūsų šalyje.
„Mūsų parduodamų „KIA“ automobilių rinkos dalis toliau auga ir jau viršijo 5 procentus. Tai vienas geriausių rodiklių Europoje. Mes labai džiaugiamės, kad lietuviai pagaliau suprato, kad šie automobiliai yra ne tik gražūs, bet ir patikimi“ – sako G. Kaukėnas.
Europoje situacija panaši – tuo tarpu, kai per pirmus penkis šių metų mėnesius naujų automobilių pardavimas ES šalyse smuko 6,7 procento, „KIA“ automobilių pardavimai 2,3 procento didėjo.
„Sunkėjant ekonominei padėčiai žmonės vis dažniau perka vadovaudamiesi ne emocijomis, todėl natūralu, kad mūsų parduodami automobiliai populiarėja“ – sako „KIA Auto“ direktorius Gintaras Kaukėnas. „Vis daugiau žmonių atsižvelgia į automobilio eksploatacijos kaštus, jo kainą, garantines sąlygas. Šiuo atžvilgiu „KIA“ yra tarp lyderių. Tai rodo ir pastarojo meto statistika – pirkėjai pagaliau mumis patikėjo“.
„KIA Auto“ vadovas tikisi, kad šių automobilių populiarumas Lietuvoje ir toliau augs. Jį turėtų paskatinti naujų modelių debiutas.
Vos praėjusią savaitę Lietuvoje pasirodė kardinaliai atnaujintas „KIA Carens“ vienatūris, prieš kurį laiką debiutavo ir triduris „Pro_Cee‘d“ modelis.
Netrukus pirkėjai tikisi sulaukti ir sportiškų kompaktinio hečbeko „Cee‘d“ versijų, pavadintų GT. Dar šią vasarą turėtų debiutuoti „Pro_Cee‘d GT“. Automobilį varo 1,6 l benzininis variklis su turbina, kuris išvysto net 204 AG. Tai bus vieni stilingiausių rinkoje „karštų hečbekų“, kurie galės pasigirti ir stulbinamai patrauklia kaina. Jiems taip pat bus taikoma net septynerių metų garantija.