R. Kupčikas „Volkswagen Castrol Cup“ lenktynių serijoje liko šeštas


Šeštadienį Poznanėje (Lenkija) dvejomis lenktynėmis finišavo žiedinių lenktynių serija „Volkswagen Castrol Cup“, kurioje kartu su kitais 25 įvairių pasaulio šalių sportininkais varžėsi ir lietuvis Robertas Kupčikas, prieš šešerius metus tapęs šių varžybų nugalėtoju.
Išvakarėse vykusiose kvalifikacinėse lenktynėse lietuvis užėmė pirmąją vietą ir pirmąsias šeštadienio batalijas turėjo pradėti iš palankiausios, pirmosios pozicijos.
Tačiau varžybų organizatoriai aptikę, jog kai kurių lenktynininkų padangos neatitiko nustatytų markiravimo standartų, užuot nubaudę kaltininkus nusprendė iš naujo surengti kvalifikacines varžybas šeštadienį. Jose lietuvio jau nebelydėjo tokia sėkmė, ir Robertas iškovojo teisę pagrindines lenktynes, o kartu ir kovą ir dėl taškų pradėti iš trečiosios pozicijos.
Naujai surengtą kvalifikaciją laimėjo šios serijos lyderis Mateuszas Lisowskis, kuris po penktadienio atrankos varžybų buvo priverstas tenkintis neįprastai žema šiam sportininkui vieta rikiuotės gale… Todėl sunku paneigti iškart pasklidusius gandus, jog nauja kvalifikacija buvo surengta specialiai M. Lisowskiui.
Nors Robertas aplenkė iš antrosios vietos startavusį Pawelą Kręželoką ir atkakliai priešinosi pirmenybių lyderiui M. Lisowskiui, tačiau lenkas laimėjo jau šeštąsias sezone lenktynes ir tuo pačiu užsitikrino čempiono titulą iki serijos finišo likus dar vienoms varžyboms.
Nugalėtojui pralaimėjęs 2,582 sek. antras finišo liniją kirto R. Kupčikas, savo taupyklę papildydamas dar 48 taškais.
Lietuvis vienintelis įsiterpė į greičiausių sportininkų penketuką, kuriame buvo vien Lenkijos sportininkai. R. Kupčikas pranoko pagrindinius savo varžovus dėl aukštesnių vietų galutinėje turnyro lentelėje – trečiąją vietą užėmusį Maciejų Steinhofą, ketvirtu finišo liniją kirtusį P. Kręželoką ir penktą vietą užėmusį Janą Kisielį.
Ir antrosiose šeštadienio lenktynėse taip geidžiamos pergalės R. Kupčikas neiškovojo. Jis finišavo ketvirtas, tačiau blogiausia, kad į priekį praleido savo pagrindnius varžovus – pergale pirmenybes užbaigusį Jakubą Litwiną, antrąją vietą užėmusį švedą Marcusą Flucką ir trečiuoju finišo liniją kirtusį M. Steinhofą.
Tad po šešerių metų atgaivintas „Volkswagen Castrol Cup“ serijos lenktynes šiemet laimėjo  M. Lisowskis, surinkęs 510 taškų.
Visą nugalėtojų garbės pakylą užėmė taip pat Lenkijos atstovai : vicečempionu tapęs J. Litwinas (484 taškai) ir trečiasis prizininkas J. Kisielis (459 taškai).
Ketvirtas liko švedas Rasmusas Marthenas (431 taškas), o penktas – dar vienas Lenkijos sportininkas M. Steinhofas (428 taškai).
Surinkęs 420 taškų prizininkų šešetuką užbaigė pirmosios šių lenktynių serijos nugalėtojas R. Kupčikas.
„Nesu pilnai patenkintas šiuo sezonu, kurio pati pradžia buvo stebėtinai nesėkminga, o vėliau atkovoti prarastą buvo labai sudėtinga, – vos pasibaigus paskutinėms sezono lenktynėms telefonu iš Poznanės viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė R. Kupčikas. – Tad belieka apgalvoti kas buvo padaryta ne taip, kad kitame sezone lydėtų didesnė sėkmė ir būtų galima siekti geresnių rezultatų“.