Automobilių bandytojai į Druskininkus atvežė žiemą

„Atvažiavome į Druskininkus vasariškais keliais, tačiau jau po pusvalandžio čia prasidėjo tikra žiema – su lietumi, pereinančiu į šlapdribą, o vėliau – ir sniegu bei ledu, iškart padengusiu ne tik kurorto gatves, bet ir mums gerai pažįstamas bandymų trasas, – pirmosios dienos įspūdžiais dalijosi Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Tačiau tokios gamtos išdaigos mūsų nebaugina. Priešingai, nuteikia produktyvesniam ir rezultatyvesniam darbui, leidžiančiam geriau pajusti kiek prognozuojamas automobilis žiemos kelyje“.

Ne tik kurorto gyventojams iškart krito į akis, jog dabar nė vieno miesto gatvėmis nevažinėja tiek naujausių automobilių, kiek Druskininkuose. Mat trečiadienį čia prasidėjo konkurso „Metų automobilis 2014“ bandymų stovykla, kur reikli vertinimo komisija testuoja visus 35 šiam renginiui pateiktus automobilius.

Vertinimo komisijos Druskininkuose ir šiemet laukia ne mažiau atsakingas darbas. Nors per septyniolika metų, kai Lietuvos žurnalistų autoklubas rengia tradiciniais tapusius ir daug dėmesio susilaukiančius konkursus, įsigaliojo kriterijai, pagal kuriuos vertinami automobiliai, tačiau nuspręsti kas ko vertas bus galima tik po kruopščių bandymų keliuose ir ne mažiau išsamios techninių ir kitokių duomenų analizės.

„Jeigu nebūtų tekę anksčiau išbandyti beveik pusės konkurso dalyvių, 35 renginiui pateikti automobiliai nuteiktų ne itin maloniai. Tokia jų gausa gal net šiek tiek ir baugintų. Tačiau į šį darbą kibau vos paskelbus renginio pradžią, todėl bandymų stovykla ir greitas darbų joje tempas man nekelia didelio galvos skausmo, – sako konkurso vertinimo komisijos narys, LRT laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ vedėjas Valdas Juozas Vilūnas, vertinimo komisijoje su mažomis pertraukomis dirbantis nuo pat pirmojo tokio konkurso, surengto 1997 metais.

Be V. J. Vilūno konkurso vertinimo komisijoje dar devyni automobilizmo temomis rašantys žinomi žurnalistai. Tai žurnalo „Keturi ratai” atstovas Linas Butkus, BTV „Autopilotas“ ir Žinių radijo „Piko minutės” laidų vedėjas Ramūnas Fetingis, žurnalo „TopGear” vyriausiasis redaktorius Renaldas Gabartas, dienraščio „Lietuvos rytas“ atstovas Mindaugas Grinius, LNK laidos „Ne vienas kelyje“ žurnalistas ir vedėjas Dainius Leonavičius, naujienų portalo DELFI Auto rubrikos redaktorius Tadas Markevičius, žurnalo „AutoBild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Vitoldas Milius, naujienų portalo lrytas.lt žurnalistė Ilona Staškutė Steponėnė ir žurnalo „Keturi ratai“ vyriausiasis redaktorius Valdas Valiukevičius.

Automobiliai bandomi su vienodomis „Continental“ padangomis, o jų testai Druskininkuose ir kurorto apylinkėse tęsis iki pirmadienio.

Geriausiųjų konkurso automobilių septynetukas bus paskelbtas gruodžio 4 d. bendrovės ERGO Insurance rūmuose vyksiančioje konkurso spaudos konferencijoje.

Nuo tol tik bet kuris iš patekusių į šį septynetuką lygiomis teisėmis galės toliau pretenduoti į pagrindinę konkurso „Metų automobilis 2014“ nominaciją, kurios laureatas bus paskelbtas gruodžio 8 d. renginio finalinio vakaro metu.

Organizatorių nuotr.

„Metų automobilis 2014“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Tel./Faks: 8 (5) 230 57 25

Mob. 8 (612) 93662