Horizonte – LAS 40-čio aukštuma


Lietuvos automobilininkų sąjunga (LAS) jau daugelį metų puoselėja gražias tradicijas – baigiantis sezonui pagerbti labiausiai pasižymėjusius šios organizacijos vykdomose varžybose sportininkus ir kitus, prisidėjusius įgyvendinant sąjungos siekius bei planus.
Į savaitgalį Kaune vykusį 2013-ųjų sportinio sezono uždarymo vakarą LAS pakvietė ne tik geriausius savo lenktynininkus, ją garsinusius šalies ir užsienio trasose, bet ir teisėjus, rėmėjus ir ištikimus jos veiklos partnerius.

Apžvelgdamas besibaigiančių metų sportinį sezoną LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas daugiausia dėmesio skyrė pagrindiniam visuomeninės organizacijos sportiniam renginiui – jau septintą sezoną paeiliui organizuotoms LAS taurės automobilių ralio varžyboms, kurias šiemet sudarė šeši etapai.
„Alytaus autoklubo surengto etapo varžybose dalyvavo net 59 ekipažai, tačiau jų organizatorius labiau džiugina ne tiek masiškumas, kiek pastebimai kylantis ralio dalyvių meistriškumas“, – apžvelgdamas sezono batalijas kalbėjo R. Anusauskas.
Jis pasidžiaugė, jog būtent LAS sportininkai Tomas Ramanauskas ir Vytautas Kazeliūnas, vairuojantys „Subaru Impreza“, antrus metus paeiliui laimėjo ralį „Aplink Lietuvą“ ir išsivežė garbingiausią trofėjų, kuriuo apdovanojami automobilių sporto atstovai – Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurę. Bendrosios įskaitos antrosios vietos laimėtojais tapo dar vienas sporto mėgėjams gerai pažįstamas Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino ekipažas, o tai tik dar kartą patvirtina augantį LAS sportininkų meistriškumą.
LAS viceprezidentas Rimantas Volungevičius ir kiti aktyvistai neslėpė, kad jiems vieniems toks krūvis būtų buvęs sunkiai pakeliamas, todėl nešykštėjo padėkų giminingų klubų ir sportinių organizacijų vadovams, padėjusiems surengti dalį varžybų ir įgyvendinti kitus planus.
LAS nariai, nuleisdami sezono uždangą, nuoširdų ačiū tarė Lietuvos automobilių sporto federacijai ir ją atstovavusiai generalinei sekretorei Rasai Jakienei, automobilininkų klubo „Autokontaktas“ vadovui Gintarui Urbonui, Lenkijos Suvalkų autoklubo prezidentui Voitechui Slivowskiui, Kelmės savivaldybės merui Vaclovui Andriuliui, Lietuvos „Porsche“ klubo vadovui Eduardui Jakui, automobilių sporto veteranams Ramūnui Kručkauskui, Juozui Cicėnui, Kęstučiui Butkui, Lenkijos sportininkams Danieliui Jedlinskiui, Lukaszui Pawlowskiui ir kitiems.
LAS daug nuveikė ir save garsino ne tik didelio susidomėjimo susilaukusiose mėgėjų lenktynėse, bet ir propaguodama saugų eismą.
Atgarsio susilaukė LAS itin aktyviai propaguojama Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) vykdoma kampanija „Make Roads Safe“, kuri yra dalis Jungtinių Tautų dešimtmečio programos kelių saugumo srityje ir kuria per šį laikotarpį siekiama išsaugoti penkis milijonus gyvybių visame pasaulyje.
LAS ne tik dalyvauja atskirų valstybinių institucijų organizuojamuose renginiuose, bet ir pati inicijuoja bei vykdo įvairias saugaus eismo akcijas, yra pasirašiusi sutartis su švietimo ir susisiekimo ministerijomis dėl konkursų saugojant jaunas gyvybes keliuose ir saugaus ralio varžybų vykdymo.
Mažesniuose ir didesniuose miesteliuose, mokyklose ir darželiuose rengiamos akcijos „Saugus automobilis“, „Taika keliuose – visų mūsų bendras reikalas“, organizuojami konkursai, viktorinos ar žinai kelių eismo taisykles ir kitos saugų eismą skatinančios priemonės.
LAS remiama Lietuvos rinktinė kasmet dalyvauja ir FIA organizuojamame saugaus eismo lavinimo konkurse, kuriame yra pasiekusi svarių laimėjimų.
„Į nuveiktus darbus žvelgiu kaip į tam tikrą atspirties tašką rengiantis mūsų visuomeninės organizacijos veiklos 40-čiui, kurį minėsime kitais metais, – atsisveikindamas su kolegomis ir bendraminčiais kalbėjo LAS prezidentas R. Anusauskas. – Jubiliejiniais mums metais privalėsime dirbti dar intensyviau ir kokybiškiau, per automobilių sportą propaguodami saugų eismą ir skatindami vairavimo meistriškumą kelti gerai įrengtose, saugiose, kvalifikuotų specialistų prižiūrimose uždarose trasose, o ne miestų gatvėse ar užmiesčio keliuose“.
„LAS taurės 2013“ nugalėtojų garbės pakyla
(bendra įskaita: vairuotojas):
1.    Vytis Pauliukonis
2.    Tomas Ramanauskas
3.    Daumantas Pocius
4.    Darius Saulevičius
5.    Karolis Balčiūnas
6.    Vytautas Venclovas
(Antras vairuotojas:)
1.    Audronis Gulbinas
2.    Vytautas Kazeliūnas
3.    Laima Valikonytė
4.    Vidmantas Palietis
5.    Ignas Stravinskas
6.    Tadas Rimidis
Komandinė įskaita:
1 v. Kelmės ASK
2 v. SK „Politechnika“
3 v. Alytaus autoklubas
Algimanto BRAZAIČIO nuotr.