„RKV-Racing“ lenktynininkai tuo pat metu kovojo ir Lietuvoje, ir Latvijoje

Savaitgalį ir Lietuvoje, ir Latvijoje vyko kartingo lenktynės. Mūsų šalyje, Vilniuje, „Plytinės“ kartodrome prasidėjo Lietuvos kartingo čempionatas, o Latvijoje, „Kandavos“ trasoje vyko „Pro-Kart“ čempionato antrasis etapas.

Kadangi abi varžybos itin svarbios, „RKV-Racing“ komanda buvo padalinta į dvi dalis – dalis sportininkų liko kovoti Lietuvoje, o kita dalis išvyko į Latviją.

Lietuvoje – pergalės klasėse

Lietuvoje vykusiose lenktynėse pirmąjį etapą po sunkios kovos „Rotax Max DD2 Masters“ klasėje laimėjo praėjusių metų šios klasės čempionas Saulius Pocevičius. Tiesa, pergalė nebuvo lengva – pusfinalyje Saulius nusileido Zenonui Urbonui ir turėjo tenkintis antrąja vieta. Tačiau finalinėse varžybose „status quo“ buvo atstatytas.

Persėdęs į galingesnę „Rotax Max DD2“ klasę Laurynas Razas Lietuvos čempionatą taip pat pradėjo pergale. Pernai Laurynas laimėjo mūsų šalies pirmenybes ne tokioje galingoje „Junior“ įskaitoje. Šiemet lietuvis persėdo į galingą DD2 klasės kartingą ir komandos nenuvylė. Visą savaitgalį jis dominavo Vilniuje ir pelnytai nugalėjo ne tik pusfinalyje, bet ir finale.

„Mini 60“ klasėje, kur lenktyniauja jaunieji sportininkai iki dvylikos metų, „RKV-Racing“ komandą atstovavo Sylvester Aleksejevas ir Dovydas Jonaitis. Po kvalifikacijos atrodė, kad abiems jaunuoliams lenktynės klostosi puikiai – jie užėmė antrą ir trečią vietas. Tačiau prasidėjus lenktynėms sėkmė nuo Dovydo Jonaičio nusisuko – tiek pusfinalyje, tiek ir finale jam nepavyko pakilti aukščiau penktos pozicijos. Tuo tarpu S. Aleksejevas abu kartus užėmė trečią vietą.

Latvijoje – sunkios lenktynės

Latvijoje vykusiose „Pro-Kart“ čempionato antrojo etapo lenktynėse mūsų šalies sportininkams sekėsi ne taip gerai. Tai ypač svarbios lenktynės, nes klasių nugalėtojai gauna kelialapius į „Rotax“ pasaulio taurės finalo lenktynes.

Šiame etape negalėjo dalyvauti „RKV-Racing“ komandos lyderis, greičiausias Lietuvoje kartingo meistras Simas Juodviršis. Jis šiuo metu treniruojasi Italijoje – ruošiasi Europos čempionato kovoms. Tačiau penki kiti komandos lenktynininkai deramai pasirodė Latvijoje.

„Rotax Max DD2“ klasėje komandos gretose kovėsi Laurynas Vaitiekūnas. Deja, pusfinalyje Laurynas nefinišavo, todėl taškų nepelnė, o finale teko startuoti iš paskutinės vietos. Pralenkęs aštuonis varžovus Tomas užėmė penktą vietą.

Daugiausiai vilčių komanda dėjo į „Rotax Max Junior“ klasėje važiavusius du jaunus Lietuvos sportininkus – Roką Baciušką ir Karolį Jovaišą. Kvalifikacijoje Karolis parodė penktą rezultatą, o štai Rokui nesisekė – streikavo jo technika, todėl Baciuška kvalifikavosi tik aštuntoje vietoje. Rokui šios lenktynės nėra prioritetas – lenktynės Latvijoje jam tik tarpinė stotelė. Jau kitą savaitę Baciuškos laukia kova Europos kartingo čempionato etape Ispanijoje.

Pusfinalyje nepasisekė jau Karoliui – jis nebaigė lenktynių dėl karto gedimo ir buvo klasifikuotas tik šeštoje, Rokas – penktoje pozicijose. Finale Rokas išlaikė penktą poziciją, o štai Karolis finišavo tik aštuntas.

Jauniausiam komandos nariui Ignui Kaseliui teko kautis ko gero didžiausią konkurenciją turinčioje klasėje – „Rotax Mini Max“ klasėje susikovė net 19 varžovų. Tačiau Ignas nepasimetė ir pasirodė puikiai – kvalifikacijoje jis iškovojo šeštą starto poziciją. Pusfinalyje jis užėmė septintą vietą. Deja, finale nepasisekė. Pirmame rate po keleto priešininkų klaidų Ignas buvo pakilęs net iki antros pozicijos, tačiau viename posūkių susidūrė su priešininku ir išlėkė iš trasos. Dėl nepatyrimo ir skubėdamas grįžti į lenktynes Ignas grįžo į trasą prieš kitą sportininką ir dar kartą patyrė avariją. Tad po kontaktų su varžovais Ignas Kaselis buvo nukritęs į rikiuotės galą ir finišavo tik 18 vietoje.

„Gaila, kad Latvijos ir Lietuvos kartingo federacijos nesugebėjo suderinti gretimų šalių kalendorių. Dėl to nei viename čempionate negalėjome kovoti stipriausios sudėties,“ – po lenktynių sakė „RKV-Racing“ komandos vadovė Brigita Olevson. – „Nepaisant to, mes vis tiek išliekame tarp lyderių ir Lietuvos, ir Latvijos čempionatuose.“

Trečiasis „Pro-Kart“ taurės etapas vyks birželio viduryje, o štai Lietuvos kartingo čempionato kovos tęsis gegužės paskutinį savaitgalį Smalininkų kartodrome.

„RKV-Racing“ nuotraukoje Karolis Jovaiša

www.www.auto-bild.lt