Europoje startuoja sunkvežimių lenktynių čempionatas

Jau šį savaitgalį, gegužės 24 -25 d., Europoje startuoja sunkvežimių lenktynių čempionatas. Daugiausiai žiūrovų dėmesio sulaukia ir baimės varžovams kelia „MAN“ sunkvežimiais lenktyniaujantys sportininkai. Šiemet vokiečių gamintojo sunkvežimiais skriejantys pilotai sieks apginti komandinės įskaitos nugalėtojų vardą, o jų lyderis Jochenas Hahnas – čempiono titulą.

Vilkikų lenktynės atsirado pakankamai neseniai, tačiau sulaukia nemažai autosporto gerbėjų dėmesio. Pirmąkart žiūrovai jas pamatė praėjusio amžiaus 9 dešimtmetyje JAV. Tuomet lenktyniaudavo įprastiems darbams naudojami sunkvežimiai su standartinėmis padangomis. Pirmųjų Doningtone, Jungtinė Karalystė, vykusių lenktynių nugalėtoju tapo italas, kuris atvyko į lenktynes su pilna puspriekabe, ją atkabino, sudalyvavo lenktynėse, o kitą dieną toliau gabeno savo krovinį į numatytą vietą.

Šiame sezone sunkvežimių lenktynėse startuos ne viena „MAN“ sunkvežimiais lenktyniaujanti komanda. Trijų pastarųjų metų čempionas vokietis Jochenas Hahnas (Team Reinert Adventure) sieks apginti nugalėtojo titulą. Praėjusiais metais per plauką nuo nugalėtojo atsilikęs ispanas Antonio Albacete (Truck Sport Lutz Bernau) taip pat įvardijamas kaip vienas pagrindinių pretendentų į nugalėtojo vardą. Šis sportininkas kartu su savo komandos draugu Markusu Bösigeriu gins komandinės įskaitos nugalėtojų titulą. Jiems konkurenciją sudarys kiti lenktynininkai važiuosiantys „Freightliner“, „Mercedes Benz“, „Iveco“, „Renault“ ir „Scania“ sunkvežimiais.

Lenktynėse taip pat dalyvaus ir dvi moterys: Steffi Halm ir Ellen Lohr. Jos lenktyniaus su „MAN“ technika.

Sportininkų vilkikų greitis yra apribotas iki 160 km./h. Tai reginį daro labai įtemptą, nes nei vienas sportininkas neturi greičio pranašumo, o daug ką lemia vairuotojo sugebėjimai. Lenktyniaujantys sunkvežimiai iš esmės naudoja standartinius variklius, tačiau jie yra smarkiai patobulinti ir skiriasi nuo montuojamų į kasdieninius sunkvežimius. Variklio darbinis tūris negali viršyti 12 l., o jo galia paprastai būna šiek tiek didesnė nei 1000 A. j.

Kėbulas yra sutvirtintas metaliniais lankais, salone yra gaisro gesinimo sistema. Diskiniai stabdžiai, kurie gauna didžiules apkrovas yra aušinami vandeniu. Visi sunkvežimiai savo išvaizda privalo būti panašūs į standartinius. Jų minimalus aukštis ir plotis yra 2,5 m.

Šiose lenktynėse nėra starto iš fiksuotos padėties. Vilkikai juda kolona paskui lengvąjį automobilį, o šiam pasitraukus ir būna duodamas leidimas pradėti lenktyniauti. Iš eigos įsibėgėjantis sportinis sunkvežimis aplenktų ir standartinį „Porsche 911“ automobilį.

Pirmosios sezono lenktynės jau šį savaitgalį Misano trasoje, Italijoje. Iš viso čempionatą sudarys 9 etapai. Nugalėtojai asmeninėje ir komandinėje įskaitoje bus paskelbti susumavus visuose etapuose surinktus taškus.

Viso sezono metu „MAN“ sunkvežimius atstovaus penkios komandos. Taip pat yra dalis sportininkų, kurie lenktyniaus vokiečių gamintojo sunkvežimiais individualioje įskaitoje, tačiau neatstovaus jokiai komandai ir dalyvaus ne visuose etapuose.

Pateikiame „MAN“ sunkvežimius naudojančių komandų sąrašą ir pilotus, kurie jas atstovaus.

Team Reinert Adventure – Hahnas / Reinertas
Truck Sport Lutz Bernau – Albacete / Bösigeris
OXXO Energy Truck Race Team- Kissas / Majoras
Truckdrive – JRT – Janiecas / Lohr
Lion Truck Racing – Halm / Mariezcurrena

UAB „Adampolis“ yra įgaliotasis „MAN Truck and Bus AG“ atstovas šalyje. Įmonė prekiauja ne tik sunkvežimiais, bet ir jų dalimis, valdo platų serviso tinklą bei užsiima tiek sunkiojo, tiek komercinio transporto nuoma.

www.www.auto-bild.lt