Gausaus „Talsi“ ralio dalyvių desanto tikisi sulaukti ir „300 Lakes Rally“ varžybų organizatoriai

Latvijoje startuos „Talsi“ ralis. Kadangi šios varžybos yra ne tik Latvijos, bet ir Lietuvos bei Šiaurės Europos zonos šalių etapas, jame dalyvaus ir gausus būrys Lietuvos atstovų.

Daugiausia vietos dalyvių sąraše užima Lietuvos ir Latvijos sportininkų pavardės. Tokio paties ar dar didesnio dalyvių būrio tikisi sulaukti ir „300 Lakes Rally“ varžybų organizatoriai, nes rugpjūčio 8-9 dienomis vyksianti ralio fiesta taip pat bus dviejų kaimyninių šalių čempionatų etapas.

„300 Lakes Rally“ organizatoriai tvirtina, kad varžybų organizavimo darbai įgavo pagreitį. Jau yra sudarytas ir ralio maršrutas. Jame numatyta net 150 „kovinių“ kilometrų. Tai maksimalus šiuo metu leidžiamas ralio suminis greičio ruožų ilgis.

Per dvi dienas dalyviams reikės įveikti keturiolika greičio ruožų. Organizatoriai užsimena, kad varžybose numatyti ir trys greičio ruožai, kurie bus vykdomi dviejų skirtingų miestų gatvėmis.

Siekiant sukurti geresnę infrastruktūrą dalyviams, administracinė ir techninė komisija persikels į antrą pagal dydį Latvijos miestą Daugpilį. Šios procedūros dalyvių patogumui bus vykdomos moderniame Daugpilio olimpiniame centre.

Nors dar nėra paskelbti papildomi nuostatai, iš anksto jau užsiregistravo dešimt „Lada VFTS Taurės“ ekipažų, kurie varžybose startuos prieš pagrindinį sportinį kanalą.

Beje, „300 Lakes Rally“ organizatoriai, teikiantys varžybų valdymo centro paslaugas visuose Latvijos ralio čempionato etapuose bei kitose šalyse, taip pat atliks šią funkciją ir „Talsi“ ralio metu, kartu siekdami pasisemti geriausių šio ralio organizatorių minčių, idėjų ir naujovių.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet „300 Lakes Rally“ varžybų rengėjų komanda bendradarbiaus su 4rati.lv, siekiant komunikuoti informaciją apie varžybas Latvijos sportininkams, taip pat šio, vieno populiariausio Latvijoje autosporto tinklapio vadovė Dace Janova padeda, tarpininkaujant su Latvijos institucijomis.

„Dabar net sunku pasakyti, kaip prasidėjo bendradarbiavimas su lietuviais. Glaudesni ryšiai  matyt užsimezgė nuo to laiko, kai mano nuotraukos iš „300 Lakes Rally 2010“ varžybų buvo publikuojamos 4rati.lv. Susipažinome, radome bendrą kalbą ir jau kitąmet pradėjome bendradarbiavimą. „300 Lakes Rally“ organizatoriai yra tikri profesionalai ir su jais dirbti labai malonu. Aš padedu organizatoriams darbe su valstybinėmis įstaigomis Latvijoje, derinant organizacinius varžybų reikalus – tie, kurie nesusiję su ralio organizacija, manau, negali net įsivaizduoti, kiek daug suderinimų ir sutikimų turi gauti organizatoriai, kad galėtų įvykti ralis.

Žinoma, aš kartu su 4rati.lv, kaip ir praėjusiais metais, stengsiuosi pateikti kiek galima daugiau informacijos apie šį grąžų ralį. Be abejo, organizatorių užduotis surengti ralį dviejose valstybėse – tikrai nėra lengva, bet galiausiai dėl to tik laimės ir sportininkai, ir žiūrovai, ir tie regionai, kur vyks renginys“,- sakė Dace Janova.

Dace Janova pripažįsta, kad kiekvienos varžybos, vykstančios už Latvijos sienos ribų ir nepažįstamais keliais, suteikia naujos patirties ir sportininkams, ir atstovams spaudai. Latviams taip pat įdomu susipažinti ir su Lietuvių organizatorių patirtimi bei gerąją patirtį panaudoti ir latviškame ralyje.

„Kadangi „300 Lakes Rally“ yra ir Latvijos ralio čempionato etapas, į Lietuvą atvažiuos ir latvių sportininkai. Papildomą susidomėjimą kelia ir „Lada VFTS Taurė“. Latvijoje yra keletas atraktyvių ekipažų, važiuojančių su „žiguliais“, tad aš tikiuosi juos pamatyti ir „300 Lakes Rally“ trasose. Taip pat Latvijoje nėra analogo asfaltiniam greičio ruožui, kuriuo žymus šis ralis, ir kuris įdomus ir sportininkams, ir žiūrovams“, – pasakojo Dace Janova.

www.www.auto-bild.lt