WRC komandos: M-SPORT

Artėjant birželio 27 dienai, kai Lietuvoje, Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape, išvysime geriausius pasaulio sportininkus, skriejančius Druskininkų apylinkėmis, kviečiame susipažinti su kol kas trečia žengiančia M-SPORT“ komanda iš Didžiosios Britanijos.

Pakeista komandos filosofija

2014 metų sezono startą „M-SPORT“ gali vertinti ne daugiau nei vidutiniškai. Praėjusiais metais britų komanda buvo 3-ia, šiemet kol kas taip pat užima tokią pačią poziciją. Nors komandos pasiekimai nepasikeitė, tačiau pati „M-SPORT“ pakeitė visą savo filosofiją.

„M-SPORT“ įkūrėjo Malcom Wilson „jaunųjų talentų“ idėja nors ir buvo labai ambicinga ir įdomi, deja, nepasiteisino. Evgeny Novikov, Mads Ostberg ir Thiery Neuville turėjo užkariauti pasaulį, tačiau nei vienas iš jų nepasiekė tikslo ir nebeliko komandoje. E. Novikov po nesėkmingo sezono šiemet nebestartuoja WRC , M. Ostberg persikėlė į „Citroen“, o T. Neuville – į „Hyundai“ komandą.

Šiemet M. Wilson pakeitė savo taktiką ir pasirinko labiau patyrusių ir jaunų sportininkų derinį, tačiau savo ambicijų nesumažino.

Kaip ir planuota, komandos lyderiu šį sezoną tapo iš „Citroen“ perėjęs suomis Mikko Hirvonen (33 m.), kurio sukaupta didelė patirtis komandai leidžia išlikti trečioje pozicijoje (68 tšk.), po Argentinos ralio, nusileidžiant tik „Citroen“ (90 tšk.) ir „Volkswagen“ (187 tšk.). Pats M. Hirvonen asmeninėje įskaitoje yra penktas su 40 taškų ir 8 taškais atsilieka nuo M. Ostberg ir A. Mikkelsen.

Stiprioji „M-SPORT“ komandos pusė yra ta, kad M. Hirvonen sugrįžo prie savo mėgiamo Ford automobilio vairo, su kuriuo yra patyręs sėkmingiausią karjeros etapą ir buvo didžiausias konkurentas neįveikiamam ir legendiniam Sebastien Loeb.

Antras komandos pilotas – jaunasis Elfyn Evans (25 m.) iš Velso. Kol kas jis – tik ateities žvaigždė, kuri 2012 m. laimėjo WRC akademijos titulą. Po Argentinos ralio Ford Fiesta RS važiuojantis britas yra aukštoje 8 pozicijoje (26 tšk.) ir vis geriau jaučiasi prie Ford vairo. Daugelis ekspertų šį sportininką vertina kaip juodąjį šio sezono arkliuką.

Nors suomis M. Hirvonen ir yra labai talentingas, tačiau po kelių nesėkmingų sezonų „Citroen“ reikia atgauti pasitikėjimą savo jėgomis, o jaunasis E. Evans dar nėra pajėgus komandos kilstelėti ant aukštesnio laiptelio. Nuo 1997 metų Pasaulio ralio čempionate dalyvaujančiai, o 2006 m. bei 2007 m. komandinės įskaitos nugalėtojai „M-Sport“ komandai šiemet prognozuojama ne aukštesnė kaip 3 vieta.

Lietuvoje geriausi pasaulio ralio meistrai skries birželio 27 dieną Druskininkų apylinkėse. Bilietus į renginį galima įsigyti www.bilietai.lt arba BILIETAI LT kasose.

Apie VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“

VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ rengia Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą Lietuvoje ir Lenkijoje. WRC organizuojamas nuo 1973 metų, o varžybos vyksta 15-oje pasaulio šalių. Šis čempionatas yra laikomas vienu sudėtingiausių ir populiariausių pasaulyje. Lietuvoje WRC etapas rengiamas pirmą kartą ir vyks bent trejus metus.

www.www.auto-bild.lt