WRC komandos: RK M-SPORT ir jos žvaigždė R. Kubica

Artėjant birželio 27 dienai, kai Lietuvoje, Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape, išvysime geriausius pasaulio sportininkus, skriejančius Druskininkų apylinkėmis, kviečiame susipažinti geriausiai Lenkijos ir Lietuvos trasas pažįstančia ir laukiamiausia vietinių žiūrovų komanda – „RK M-SPORT“ ir Robertu Kubica.

„RK M-SPORT“ – vienos superžvaigždės komanda. Tai antra „M-SPORT“ komanda, kuri turi bene populiariausią Pasaulio ralio čempionato pilotą lenką Robert Kubicą ir jo šturmaną Maciek Szcepaniak. Neabejotinai šis ekipažas bus vienas laukiamiausių ir mėgiamiausių Lietuvoje bei Lenkijoje.

29 metų R. Kubica tapo pirmuoju lenku, pilotavusiu Formulės-1 bolidą. 2006 m. sportininkas iš Krokuvos prisijungė prie pagrindinės „BMW Sauber“ komandos, kurios garbę gynė iki 2010 m., kai perėjo į „Renault“. Per penkerius sezonus, praleistus prie F1 vairo, lenkui pavyko užkopti net iki 4 pozicijos galutinėje įskaitoje.

Prieš 2011 m. F1 sezoną sportininkas Andoros ralyje papuolė į kraupią avariją, kuri pristabdė jauno lenko karjerą. Dėl rankos traumos praleidęs 2011 m. sezoną, R. Kubica vėliau sugrįžo jau į ralį, o ne F1.

2013 m. savo debiutiniame WRC2 sezone lenkas su „Citroen DS3“ automobiliu važiavo išties įspūdingai ir tapo čempionato nugalėtoju. Jis iškovojo 5 pergales iš 13 galimų.

Šiemet R. Kubica važiuoja aukščiausiame lygyje ir jį tikrai išvysime Lietuvoje kartu su šturmanu – 40-mečiu M. Szcepaniak, kuris yra laikomas labiausiai patyrusiu Lenkijos šturmanu.

M. Szcepaniak karjerą pradėjo 1999 m. su Tomasz Kuchar, vėliau dirbo kartu su Leszek Kuzaj. 2007 m. startavo su Michail Kosciuszko. Kartu jie lenktyniavo iki 2013 m., kol M. Szcepaniak tapo  R. Kubica šturmanu.

Šio sezono pradžia duetui iš Lenkijos nebuvo sėkminga. Pirmuosius taškus R. Kubica iškovojo tik ką tik pasibaigusiame Argentinos ralyje, kur distanciją baigė 6-oje pozicijoje ir bendroje įskaitoje su 8 taškais užima 13 vietą.

Komandinėje įskaitoje „RK M-SPORT“ taip pat nežiba. Kol kas komanda žengia paskutinėje, 7 pozicijoje su 12 taškų.  Nuo 6 pozicijoje esančios „Jipocar Czech National Team“ atsilieka 12 taškų (komanda turi 24 tšk.).

Visgi, tai tik pirmasis R. Kubicos ir jo šturmano sezonas WRC, todėl jam kol kas svarbiausia apsiprasti su „Ford Fiesta RS” automobiliu, o aukštesni tikslai bus keliami kitą sezoną. Vis dėlto tai nei kiek nesumažina talentingojo lenktynininko populiarumo, kurio meistriškumu mėgautis galėsime ir mes.

Lietuvoje geriausi pasaulio ralio meistrai skries birželio 27 dieną Druskininkų apylinkėse. Bilietus į renginį galima įsigyti www.bilietai.lt arba BILIETAI LT kasose.

Apie VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“

VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ rengia Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą Lietuvoje ir Lenkijoje. WRC organizuojamas nuo 1973 metų, o varžybos vyksta 15-oje pasaulio šalių. Šis čempionatas yra laikomas vienu sudėtingiausių ir populiariausių pasaulyje. Lietuvoje WRC etapas rengiamas pirmą kartą ir vyks bent trejus metus.

www.www.auto-bild.lt