„Nebūk briedis“ klaus, kokių atšvaitų nori žmonės

Projektas „Nebūk briedis“ jau po mėnesio šalies gyventojams pasiūlys išsirinkti tokius atšvaitus, kokius jiems būtų malonu nešioti patiems. Rinktis bus galima iš 15 modelių – juos visuomenės vertinimui pateiks darbą jau pradėjusi pirmą kartą Lietuvoje vykstančio atšvaitų dizaino konkurso komisija.

Paraiškas konkursui pateikė tiek profesionalūs dizaineriai, tiek ir aukštųjų meno mokyklų studentai. Pirmą kartą organizuojamame „Nebūk Briedis“ atšvaitų dizaino konkurse aktyviausi buvo jaunieji Lietuvos kūrėjai iš Klaipėdos, Pasvalio, Kauno ir Vilniaus.

Projekto iškeltus reikalavimus atitiko 39 pateiktos paraiškos, kurios ir yra perduotos konkurso „Nebūk briedis“ komisijos vertinimui.

Vieni svarbiausių konkurso kriterijų buvo kūrybos objekto estetiškumas, funkcionalumas ir saugumas – atšvaitai turėjo būti sukurti taip, kad pagaminti atitiktų Europos Sąjungos standartą EN 13356.

Komisija visų dalyvių paraiškas vertins iki birželio 30 dienos. Dalyvių projektus komisijos nariai reitinguoja dešimtbalėje sistemoje. Susumavus visų komisijos narių balsus, bus išrinkta 15 konkurso finalininkų, kurių darbai bus pateikti viešam visuomenės vertinimui.

Konkurso pabaigoje bus išrinkti trys labiausiai žmonėms patikę atšvaitai, kurių pavyzdžius planuojama pagaminti ir išbandyti praktiškai.

Projekto „Nebūk briedis“ tikslas yra pasiūlyti patogiai įsigyti kokybiškus atšvaitus, kuriuos būtų malonu, gražu nešioti, tačiau jie atliktų ir pagrindinę savo funkciją – saugumo funkciją.

Saugaus eismo projektas „Nebūk briedis“ yra nacionaliniu mastu veikianti elektroninė atšvaitų platinimo sistema, užtikrinanti patogų patikrintų, kokybiškų ir reikiamus standartus atitinkančių atšvaitų platinimą. Projekto tikslas – skatinti atšvaitų nešiojimo kultūrą ir visuomenei viešinti jų nešiojmo naudą. „Nebūk briedis“ subūrė ir jaunuosius Lietuvos dizainerius, kurie kuria madingus atšvaitus. Pagrindinis projekto partneris yra Lietuvos automobilų kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos.

www.www.auto-bild.lt