Algis Poteliūnas: Pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje įvyko

Pasaulio ralio čempionato (WRC) Lietuvoje etapas pasibaigė ne taip, kaip tikėjosi daugelis ralio fanų. Deja, buvo atšaukti du pakartotiniai greičio ruožai. Kodėl taip nutiko, pasakoja VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ vadovas Algis Poteliūnas.

Visiems labiausiai rūpi, kodėl buvo atšaukti du pakartotiniai greičio ruožai?

Teko atšaukti pakartotinį važiavimą Margionių ir Kapčiamiesčio greičio ruožais. Pagrindinė to priežastis – po pirmojo etapo sugadinta kelio danga. Pravažiavus abu greičio ruožus Lietuvoje, kelyje atsirado didžiulės provėžos, kurias bandydami įveikti lenktynininkai būtų stipriai rizikavę savo technika. Kelio danga tapo minkšta dėl prieš tai regione iškrituosio didelio kritulių kiekio. Dar prieš prasidedant raliui, dėl šių priežasčių teko dvigubai sutrumpinti Kapčiamiesčio greičio ruožą.

Ar buvo galima numatyti tokias problemas?

Su oro sąlygomis susijusių problemų neįmanoma suvaldyti. Galima sakyti, kad organizuodami šį etapą turėjome mažai patirties, tačiau ir daugybę WRC etapų organizavusioje Argentinoje yra buvę atvejų, kai buvo atšauktas visas etapas, ne tik atskiri greičio ruožai. 2009 metais Lenkijoje taip pat buvo atšauktas ne vienas greičio ruožas. Mes nesame išskirtinis atvejis. Svarbiausia – išmokti šią pamoką ir panaudoti ją ateityje. Mano žiniomis, greičio ruožų neįveikė vos trys lenktynininkai, tačiau tai lėmė ne kelio danga, o automobilių gedimai.

Kaip manote, kokia bus Pasaulio ralio čempionato ateitis Lietuvoje?

Nereikia galvoti, jog Lietuvoje daugiau nebebus WRC etapų. Sprendimą apie ralio organizavimą priima FIA, iš kurios negavome jokių nusiskundimų. Kaip jau minėjau, ilgametėje ralio istorijoje pasitaiko visokių situacijų, nereikia daryti skubotų išvadų. Mūsų trasos – unikalios, todėl manau, jog jose dar ne kartą išvysime garsiausius lenktynininkus.

Kokios Jūsų nuotaikos po šios sudėtingos dienos Lietuvoje?

Lietuvoje Pasaulio ralio čempionato etapas įvyko. Žiūrovai vis tik galėjo išvysti geriausius lenktynininkus, apsilankyti serviso zonoje, pamatyti įspūdingą techniką. Reikia neužmiršti, jog būna nutikimų, kai įveikus pirmus kilometrus įvyksta avarija ir renginio nebegalima tęsti toliau. Mūsų atveju lenktynininkai sėkmingai įveikė du greičio ruožus, todėl pasikartosiu, jog Pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje įvyko ir jį galima laikyti sėkmingu.

Apie VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“

VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ rengia Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą Lietuvoje ir Lenkijoje. WRC organizuojamas nuo 1973 metų, o varžybos vyksta 15-oje pasaulio šalių. Šis čempionatas yra laikomas vienu sudėtingiausių ir populiariausių pasaulyje. Lietuvoje WRC etapas rengiamas pirmą kartą ir vyks bent trejus metus.

www.www.auto-bild.lt