Automobilio kondicionavimo sistemos dezinfekcija

Atėjus vasarai daugeliui vairuotojų atgaiva automobilyje ir vėl bus kondicionierius. Deja, po ilgos ir dažnai šaltos „lietuviškos“ žiemos automobilio kondicionierius ne visada veikia taip, kaip turėtų. Daugelis vairuotojų žiemos laikotarpiu kondicionavimo sistemą tiesiog pamiršta. Norint turėti tinkamai veikiantį kondicionierių, reikia žinoti keletą kondicionavimo sistemos aptarnavimo ypatumų, kurių laikantis galima apsisaugoti nuo nereikalingų rūpesčių: sutaupyti pinigų, laiko ir… išvengti sveikatos sutrikimų.
Anot specialistų, tinkamai neprižiūrint kondicionavimo sistemos oras joje gali būti daug blogesnis nei lauke, namuose ar darbo vietoje. Taip atsitinka todėl, kad kondicionierius sujungtas bendru cirkuliavimo ratu su visa automobilio šildymo sistema. Per garintuvą ventiliatoriumi į mašinos saloną patenka norimos temperatūros oras, tačiau ant šio garintuvo atsiranda drėgmė ir tai yra ideali vieta kauptis dulkėms, purvui ir bakterijoms. Kondicionavimo sistemose kaupiasi mikroskopiniai grybai – pelėsiai ir bakterijos, kurie silpnina žmogaus imuninę sistemą, sukelia alergines reakcijas ir didina riziką susirgti kvėpavimo takų ligomis.
Norint, kad automobilio kondicionierius veiktų tinkamai ir neskleistų blogo kvapo (kartu ir bakterijų), rekomenduojama kas 15 000 kilometrų arba ne rečiau kaip du kartus per metus keisti salono filtrą. Laiku nepakeistas salono filtras kemšasi, oro pralaidumas mažėja, krenta automobilio oro kondicionavimo sistemos našumas.
Drėgnas ir užsiteršęs salono filtras – puiki terpė vystytis grybelinėms bakterijoms, kurios yra kenksmingos žmogaus organizmui, būtent todėl ir atsiranda nemalonus kvapas automobilio salone. Taip nutikus nemalonų kvapą galima pašalinti specialiais aerozoliais, kurie savo sudėtyje turi
aromatinių ir cheminių medžiagų, naikinančių grybelines bakterijas.
Šis būdas nebrangus ir gana efektyvus, tik tam reikia parinkti tinkamą kondicionieriaus valymo priemonę. UAB „Inter Cars Lietuva“ gali pasiūlyti įvairių kvapų ir gamintojų kondicionierių valymo priemonių: „Cartechnic“, „Parys“, „Crc“, „Loctite“. Tai kokybiškos ir veiksmingos priemonės, kurios pašalina iš automobilio oro kondicionavimo sistemos grybelius, bakterijas ir nemalonų kvapą. Valymo procesas labai paprastas: užvedus automobilį oro kondicionierius turi veikti visu pajėgumu, o oras turi cirkuliuoti tik automobilio viduje ir žemiausia temperatūra. Be to, visos oro sklendės salono viduje privalo būti atidarytos.
Tada gerai suplaktą balionėlį reikia pastatyti keleivio pusėje ant grindų ir paspausti buteliuko viršuje esantį purkštuko klavišą taip, kad šis užsifiksuotų ir pradėtų purkšti. Automobilio langai ir durelės privalo būti uždarytos. Baigus purkšti (po 10–30 minučių) automobilį būtina gerai išvėdinti.
„Cartechnic“ – tai efektyvi kondicionierių sistemos valymo ir atnaujinimo priemonė. Ji padeda atsikratyti bakterijų ir grybelių, kurie sukelia nemalonų kvapą.
Priemonė taip pat pašalina alergines reakcijas sukeliančius mikroorganizmus, atgaivina orą ir tuo pačiu suteikia gaivumo jausmą, kuris išsilaiko iki keleto mėnesių. Šia priemone paprasta naudotis, visas oro valymo procesas trunka apie 25–30 minučių, jos sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų.
„Parys“ – universali priemonė, kuri tinka visų tipų lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir net žemės ūkio technikos kondicionavimo sistemoms valyti. Jos sudėtyje esančios cheminės medžiagos iš kondicionavimo sistemos puikiai pašalina bakterijas ir grybelius, o salone jaučiamas malonus citrinų, mėtų arba vanilės aromatas. Be to, ši priemonė padeda pašalinti ir įsisenėjusį gyvūnų bei tabako kvapą. Priemonėje nėra kenksmingų medžiagų, todėl ji nesukelia
alerginės reakcijos ir nėra pavojinga žmonėms. Valymo procesas labai paprastas ir trunka apie 10 minučių, o malonus kvapas išsilaiko keletą savaičių.
ABL, 2014 m. Nr. 5