Italijos automobilių pramonės ikona „Maserati“ rengiasi pompastiškai 100 gimtadienio fiestai

Superautomobilių klubo senbuvis – Italijos kompanija „Maserati“ – šį rugsėjį planuoja surengti grandiozinį 100 metų jubiliejaus minėjimo maratoną. Jo metu „Maserati“ karavanas keliaus iš Modenos į Turiną aplankydamas svarbiausias vietas, susijusias su šiuo automobilių pramonės perlu.

Šimtmetis prabėgo nuo to laiko, kai 1914-ųjų gruodį Alfieri Maserati ir jo broliai Ettore ir Ernesto Bolonijos mieste, viename Via de’ Pepoli pusrūsių, atidarė pirmąsias mašinų remonto dirbtuves. Čia, prieš Italijai įsitraukiant į Pirmąjį Pasaulinį karą, jie pradėjo ruošti, modifikuoti automobilius savo pačių poreikiams. Kadangi broliai Maserati buvo gabūs mechanikai ir džentelmeniški tų herojiškų dienų vairuotojai, jų veikla netruko sulaukti pripažinimo ir išaugti į solidų verslą, vėliau tapusį vienu labiausiai atpažįstamų Italijos automobilių pramonės simbolių.

Tarptautinis „Maserati“ šimtmečio jubiliejaus minėjimui skirtas susibūrimas vyks rugsėjo 18-20 dienomis. Šventė prasidės Modenoje ir baigsis Turine. Per šias tris dienas „Maserati“ gerbėjai bus pakviesti aplankyti keletą parodų, stebėti paradus, lenktynių bei testų, apsidairyti dviejose kompanijos gamyklose, pamatyti daugybę prestižinių automobilių vienoje vietoje ir dalyvauti gražiausio „Maserati“ rinkimuose.

„Maserati“ šimtojo gimtadienio renginiai prasidės rugsėjo 18-osios ryte, kai į Modeną suvažiavę istoriniai ir šiuolaikiniai „Maserati“ modeliai bus išrikiuoti labiausiai gyventojų lankomose miesto vietose. Beje, kaip tik netoli nuo čia – didžiojoje Bolonijos aikštėje Via de’ Pepoli 1, veikia žymusis Neptūno fontanas, įkvėpęs „Maserati“ logotipo kūrėjus – jūrų dievo trišakis šiandien puikuojasi ant visų „Maserati“ automobilių.

Vėliau svečiai bus pakviesi apsilankyti „Casa Enzo Ferrari“ muziejuje, kur veiks paroda „Maserati“ šimtmečiui, bei apžiūrėti istorinę Viale Ciro Menotti gamyklą, kur lig šiol konvejerių gimsta „Maserati Granturismo“, „Grancabrio“ ir „Alfa Romeo 4C“.

Kitądien renginio dalyviai pajudės į Turiną. Pirmasis sustojimas – San Martino del Lago žiedinių lenktynių trasa, netoli Kremonos. Čia vyks bandymai, bus pagerbtas Baconin Borzacchini – Italijos lenktynininkas, kuris su 16 cilindrų „Maserati V4“ 1929 metų rugsėjo 28-ąją pasiekė pasaulio greičio rekordą, 10 km atkarpoje įsibėgėjęs iki 246 km/val. Vėliau istorinis „Maserati“ automobilių konvojus dalyvaus parade Kremonos gatvėmis. Pasiekę Turiną „Maserati“ automobiliai išsirikiuos Piedmont regiono sostinės – Turino centrinėje aikštėje Piazza Castello prie Venaria karališkųjų rūmų.

Paskutinę šventinio maratono dieną numatytas vizitas į „Giovanni Agnelli“ gamyklą, kur surenkami „Maserati Ghibli“ bei „Quattroportes“ modeliai. Jubiliejaus finalinis renginys – gražiausio „Maserati“ automobilio rinkimai Turino miesto San Carlo aikštėje.

„Itališki super automobiliai ir anksčiau, ir dabar kelia daugiausia vairuotojų emocijų. Galbūt dėl to itališkų automobilių klubai yra vieni stipriausių ir turintys lojaliausius narius ne tik gimtojoje Italijoje, bet ir visame pasaulyje. Todėl ir šis „Maserati“ renginys, bus neeilinis – juk ne kiekvieną dieną sutiksi kelyje šimtus garsiai riaumojančių įvairių laikotarpių „Maserati“ automobilių“, – įsitikinęs „Maserati“ prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Lukošiūnas.

Bendrovė „Autobrava“ yra įgaliotoji „Maserati“ atstovė Baltijos šalyse ir Baltarusijoje. Bendrovė taip pat yra „Fiat“ ir „Alfa Romeo“ atstovė Baltijos šalyse, atstovauja „Jeep“ prekės ženklą Lietuvoje ir Latvijoje. Įmonė užsiima prekyba naujais „Fiat“, „Fiat Professional“, „Alfa Romeo“ ir „Jeep“ automobiliais, šių bei „Chrysler“ ir „Dodge“ automobilių remontu, prekyba atsarginėmis dalimis ir aksesuarais. „Autobrava“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

www.www.auto-bild.lt