Lenkijoje startuojantis Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas rytoj atkeliauja į Lietuvą

Šiandien 71 lenktynininkas kirs Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo „Lotos 71st Rally Poland“ starto liniją. Birželio 26-29 dienomis vyksiančio renginio metu ekipažai įveiks 362 kilometrus žvyrinių greičio ruožų, išsidėsčiusių Mikolaikose ir Druskininkuose. Lenkijoje prasidedantis ralis jau rytoj atvyks į Lietuvą.

Pirmąją ralio dieną ekipažai varžysis trijuose greičio ruožuose, kurių bendras ilgis – kiek daugiau nei 34 km. Penktadienį mūsų šalyje lenktynininkus pasitiks du greičio ruožai – Kapčiamiestyje ir Margionyse. WRC dalyviai juos įveiks po du kartus, taip vingiuotais lietuviškais keliais nuvažiuodami beveik 90 km.

Renginio organizatoriaus Lietuvoje Algio Poteliūno teigimu, Pasaulio ralio čempionato etapui Lietuvoje jau pasiruošta, belieka sulaukti rytoj ryte pasirodysiančių ralio gerbėjų ir lenktynininkų.

„Džiaugiamės, jog visi pasiruošimo raliui darbai jau atlikti, lenktynininkai nusibraižė trasų žemėlapius, maždaug įsivaizduoja, kokius iššūkius teks įveikti atvykus į Lietuvą. Lietingas oras pasunkino žvyru padengtus ir labai greitus Kapčiamiesčio ir Margionių greičio ruožus, todėl dalyvių laukia didelis meistriškumo išbandymas, o žiūrovai gali tikėtis puikių vaizdų“, – sako A. Poteliūnas.

Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Gintaras Furmanavičius ragina automobilių sporto gerbėjus nepraleisti galimybės savo akimis pamatyti ir pasijausti istorinio Lietuvai įvykio dalimi.

„Rytoj Lietuvoje vyksianti „Lotos 71st Rally Poland“ atkarpa – ekonomiškai, socialiai ir netgi politiškai Lietuvai svarbus įvykis, kurį stebi daugybė sporto gerbėjų visame pasaulyje. Mūsų šalis tapo 32-a valstybe, kurioje vyks Pasaulio ralio čempionatas. Trims startuosiantiems lietuvių ekipažams WRC etapas yra galimybė išmėginti savo jėgas ir parodyti, kokie veržlūs bei konkurencingi yra mūsų šalies automobilių sporto atstovai. Kalbant apie automobilių sporto gerbėjus, perkančius pigiausius bilietus šių metų WRC sezone, jie savo akimis išvys sportininkus iš 36 valstybių, tarp kurių skries ir didžiausios žvaigždės – Sebastien Ogier, Jari Matti-Latvala, Thierry Neuville, Mads Ostberg, mūsų kaimynas Robert Kubica“, – teigia LASF prezidentas.

„Labai svarbu paminėti, jog maršrutinėse kortelėse nurodytas Lenkijos laikas. Tai reiškia, jog Lietuvoje etapai startuos valanda vėliau. Pirmasis startas penktajame greičio ruože – Kapčiamiestyje, prasidės 12:25“ –  informuoja  VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ vadovas A. Poteliūnas.

A.Poteliūnas primena, jog norintys įsigyti bilietus gali tai padaryti apsilankę www.bilietai.lt svetainėje. Išsamesnę informaciją apie trasas, stebėjimo zonas, bilietų kasas galima surasti detaliame žemėlapyje.

„Siekiant, kad žiūrovams būtų patogu stebėti ralio etapą, abiems greičio ruožams galioja vienas bilietas. Lenkijoje pirkti ralio pasai galios ir mūsų šalyje. Norėčiau gerbėjus paraginti į trasas atvykti anksčiau, nes eismas greičio ruožuose bus uždaromas 8 valandą ryto. Taip galėsite išsirinkti geras vietas. Taip pat, visų prašau atkreiptį dėmesį į saugumą – pasirinkti saugų atstumą iki trasų, renginį stebėti specialiai įrengtose zonose, pasirūpinti ne tik savimi, bet ir kitais žiūrovais“, – ragina A. Poteliūnas.

Pažeidus saugumo taisykles WRC etapo rezultatai – anuliuojami.

Ralio gerbėjai Druskininkuose įrengtoje serviso zonoje galės apžiūrėti ralio automobilius, mechanikų darbą ir komandų pasiruošimą greičio ruožams.

Pirmasis „Lotos 71st Rally Poland“ startuos čių metų lyderis Sebastien Ogier, antąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantį Jari-Matti Latvala lenkiantis 33 taškais. Ralyje taip pat varžysis Vytauto Švedo, Dainiaus Matijošaičio ir Jono Pipiro ekipažai.

Lietuvoje geriausi pasaulio ralio meistrai skries birželio 27 dieną Druskininkų apylinkėse. Bilietus į renginį galima įsigyti www.bilietai.lt arba BILIETAI LT kasose.

Ir nepamirškite – saugumas prasideda nuo Jūsų!

Apie VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“

VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ rengia Tarptautinės automobilių asociacijos (FIA) Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą Lietuvoje ir Lenkijoje. WRC organizuojamas nuo 1973 metų, o varžybos vyksta 15-oje pasaulio šalių. Šis čempionatas yra laikomas vienu sudėtingiausių ir populiariausių pasaulyje. Lietuvoje WRC etapas rengiamas pirmą kartą ir vyks bent trejus metus.

www.www.auto-bild.lt