Pirmajame penkerių durų „Mini“ – daugiau erdvės keleiviams ir bagažui

Praėjus vos keliems mėnesiams nuo naujausios kartos „Mini“ automobilio debiuto, šių stilingų britiškų automobilių gamintojas išplėtė „Mini“ modelių gamą nauju kėbulo variantu – pirmuoju „Mini“ automobiliu su penkeriomis durimis. Naujasis modelis yra kiek didesnis ir erdvesnis nei trejų durų variantas, tačiau išlaikė mažajam automobiliui būdingą autentiškumą, charakterį ir vairavimo smagumą.

Penkerių durų „Mini“ paaugo nežymiai: atstumas tarp ašių padidėjo 72 mm, o kėbulas – 161 mm. Šie sprendimai leido padidinti erdvę automobilio salone – jo gale sumontuotos trys atskiros sėdynės, salono lubos pakilo 15 mm, o plotis alkūnės lygyje prasiplėtė 61 milimetru. Penkerių durų versijoje beveik trečdaliu – 67 litrais – didesnis ir automobilio bagažo skyrius, kurio talpa siekia 278 litrų. Atlenkus galines sėdynes, naujasis modelis tampa dar universalesniu gabenti ir didesnius krovinius – bagažo erdvė išplečiama iki 941 litro.

Su kiekviena nauja „Mini“ modelių karta, jie tampa ekonomiški. Priklausomai nuo pasirinkto variklio ir kitų elementų, penkerių durų „Mini“ automobilio vidutinės sąnaudos važiuojant mišriu maršrutu – miestu ir užmiesčiu –  svyruos tarp 5,9–3,6 l/100 km, o anglies dvideginio emisijos – 136–95 g/km.

Naujojo erdvesniojo „Mini“ pirkėjai galės pasirinkti vieną iš keturių variklio modifikacijų su „Mini TwinPower Turbo“ technologija. „Mini Cooper“ automobilyje diegiamas 3 cilindrų benzininis variklis, išvystantis 100 kW/136 AG galią.  Sportiškesniame ir galingesniame „Mini Cooper S“ sukasi 4 cilindrų 141 kW/192 AG galios benzininis motoras. Taip pat siūlomos dvi dyzelinio variklio modifikacijos: „MINI Cooper D“ – 85 kW/116 AG 3 cilindrų variklis, o „MINI Cooper SD“ pirmą kartą gamintojas įmontuos naują 2,0 litrų darbinio tūrio 4 cilindrų dyzelinį variklį, kurio galia siekia 125 kW/170 AG. Visi pristatomų modelių variantai atitinka EU6 aplinkosaugos standartus.

Penkerių durų „Mini“ automobiliuose gamintojas užtikrino geriausią balansą tarp vairavimo malonumo ir ekonomiškumo. Naujuose „mažyliuose“ montuojama pasirinktai 6 laipsnių mechaninė arba automatinė „Steptronic“ pavarų dėžė ir efektyvumo technologijų paketas MINIMALISM, kuris pasiūlo vairuotojui, kada perjungti pavarą, optimizuoja pagalbinių įrenginių – degalų pompos, aušinimo pompos ir kitų – darbą, įjungdamas juos tik tuomet, kai jų reikia. Taip pasiekiamas didesnis ekonomiškumas. Už papildomą mokestį į naująjį „Mini“ gali būti įdiegta „Dynamic Damper Control“ sistema, kuri leidžia vairuotojui reguliuoti pakabos minkštumą ir pasirinkti, ar nori važiuoti komfortiškesniu, ar sportiškesniu režimu.

Penkerių durų „Mini“ pirkėjus nudžiugins automobilyje naudojamų medžiagų ir surinkimo kokybė, saugumo technologijos, garso izoliacija ir komforto bei inovacijų įranga. Automobilio salono priekyje per vidurį esančiame valdymo skydelyje montuojamas iki 8,8 colio (22,4 cm) skersmens ekranas, taip pat kiti prisilietimui jautrūs įrangos valdymo mygtukai.

Priekinėje panelėje įrengtas LED šviesos žiedas keičia spalvą ir taip informuoja vairuotoją apie kelio sąlygas bei teikia kitą vairuotojui aktualią informaciją. Pavyzdžiui, parkuojant automobilį šis žiedas skirtingomis spalvomis informuoja apie likusį atstumą iki gretimų objektų. „Mini“ automobiliuose naudojami LED šviesos žibintai, LED rūko žibintai, LED automobilio salono apšvietimas ir „Comfort Access“ įranga, kuri pati atrakina automobilį vairuotojui priėjus per 1,5 metro atstumą.

Už papildomą mokestį vairuotojai gali pasirinkti pagalbines sistemas. Pavyzdžiui, ekraną virš prietaisų skydelio, kuriame pateikiama vairuotojui svarbi informacija jam patogiausioje matymo zonoje. Penkerių durų „Mini“ modelyje gausu naujausios saugumo įrangos: galimybė autonomiškai palaikyti fiksuotą atstumą nuo priekyje važiuojančio automobilio, atpažinti kelio ženklus, apsaugoti nuo susidūrimo, perspėti apie pėsčiuosius ir netgi automatiškai sustabdyti automobilį bei kita įranga.

Į informacijos ir pramogų sistemą galima įstatyti SIM kortelę ir naudotis pagalbos kelyje funkcijomis. Pavyzdžiui, patekus į didesnę avariją, automobilis automatiškai susisiekia su pagalbos centru ir pateikia jam automobilio buvimo vietą. Per specialias programėles, pritaikytas „Apple iOS“ ir „Android“ įrenginiams į „Mini“ automobilio informacijos ir pramogų sistemą galima integruoti daug kitų papildomų funkcijų.

Penkerių durų „Mini“ salone Lietuvoje pasirodys šių metų pabaigoje.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

www.www.auto-bild.lt