S. Juodviršis per vieną savaitgalį laimėjo dvejas varžybas dviejose šalyse

Joninių savaitgalį Estijos „Aravete“ kartingo trasoje vyko Baltijos šalių „Rotax Max“ varžybos. Tą patį savaitgalį Lietuvoje, Smalininkų kartodrome šios sporto šakos meistrai kovėsi trečiajame Lietuvos kartingo čempionato etape. Abejose varžybose savo klasėje užtikrintai nugalėjo lietuvis Simas Juodviršis.

Simas, kartu su dar keletu „RKV Racing“ komandos narių sugebėjo pravažiuoti lenktynes Estijoje, sėsti į automobilį, per naktį atsigabenti visą lenktynių techniką į Lietuvą ir kitos dienos ryte startuoti jau Lietuvoje.

„Tai buvo šiek tiek sunkoka, tačiau per vieną savaitgalį dvejose šalyse dar nesu lenktyniavęs. Ypač malonu, kad abu kartus ir nugalėjau,“ – sakė „RKV Racing“ komandos lyderis S. Juodviršis.

„Rotax Max DD2“ klasėje Estijoje Baltijos šalių pirmenybėse Lietuvą atstovavo vienintelis lenktynininkas – Simas Juodviršis. Lenktynės nebuvo lengvos – kvalifikacijoje ir pusfinalyje Simas turėjo tenkintis antrąja vieta – abu kartus už jį greitesnis buvo latvis Haralds Garkaklis. Tačiau finale viskas stojo į įprastas vietas – Simas užtikrintai nugalėjo.

Negana to, naktį keliavęs į Lietuvą Simas užtikrintai nugalėjo ir Smalininkuose. Taigi, dvi dienos, dvi skirtingos šalys ir dvi pergalės!

Smalininkuose antrą vietą užėmė Simo komandos kolega Laurynas Razas, kuris varžybose Estijoje nedalyvavo.

Neblogai pasirodė ir Simo komandos draugai. „Rotax Junior“ klasėje važiavęs Karolis Jovaiša Estijoje po nepasisekusio pusfinalio liko tik vienuoliktoje vietoje. Lietuvoje Karoliui sekėsi kur kas geriau – savo klasės finale jis užėmė antrą vietą. Karolis nusileido tik savo komandos draugui, kuris Estijoje varžybose nedalyvavo – Rokui Baciuškai.

Įdomu, kad abu, ir Rokas, ir Karolis finale startavo iš paskutinių vietų. Mat pusfinalyje Roko Baciuškos karto ratas nukrito vos išvažiavus į apšilimo ratą, o Karolio Jovaišos pusfinalio rezultatai buvo anuliuoti. Pyktelėję, finale startavę iš paskutinių pozicijų, tiesiog nepaliko nei menkiausių šansų savo priešininkams.

„Rotax Mini Max“ klasėje Estijoje kovojo du lietuviai – Silvester Aleksejevas ir Ignas Kaselis. Estijoje Silvesteris liko dešimtas, o Ignas – vienuoliktas. Užtat lietuviai atsigriebė Smalininkuose – „Mini 60“ klasės finale Ignas užėmė trečią, o Silvesteris – antrą vietą.

Na ir „Rotax Max DD2 Masters“ klasėje Smalininkuose triumfavo „etatinis“ šios klasės lyderis, pirmaujantis Lietuvos čempionatuose jau trečius metus iš eilės, Saulius Pocevičius.

www.www.auto-bild.lt