Skaičiuojama, kad BTA pelnas per pirmąjį šių metų pusmetį sieks apie 14,5 mln. litų

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA per pirmuosius penkis šių metų mėnesius sugeneravo beveik 76 mln. litų įmokų, tuo tarpu išmokų išmokėjo apie 40 mln litų. Pelningiausias buvo finansinių rizikų bei gabenimo draudimas, o daugiausia išmokų buvo išmokėta už kasko bei sveikatos draudimo rūšis.

„Džiaugiamės, kad mūsų bendrovė pirmąjį šių metų ketvirtį baigė dar pelningiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu, o pirmojo pusmečio bendrovės rezultatai yra įspūdingi. Pirminiais duomenimis,  šių metų pirmų šešių mėnesių pelnas sieks apie 14,5 mln. litų. Taip gerai pasirodėme, nes nuolat keliame ambicingus tikslus, stipriname komandinį darbą, nuosekliai įgyvendiname bendrovės strategiją. Reikia pažymėti, kad pasiekėme tokių gerų rezultatų nepaisant rinkoje šiuo metu vykstančių pokyčių, augančio nestabilumo, didėjančios konkurencijos. Šiais metais mūsų tikslas yra prisitaikyti prie šiuo metu rinkoje vyraujančių sąlygų bei išlaikyti balansą tarp pelno generavimo bei pardavimų didinimo“, – teigia „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Didžiausią bendrovės draudimo portfelio dalį, sugeneruotą per šių metų penkis mėnesius, užima privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas (TPVCAD), jis sudaro 54 procentus. Lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu, TPVCAD sumažėjo 5 proc., tačiau kitos draudimų rūšys augo. Antroje vietoje, kaip ir pernai, yra kasko draudimas, ši draudimo rūšis nežymiai išaugo bei dabar sudaro 14,7 proc., trečioje vietoje yra turto draudimas (5 proc.).

Pasak draudimo bendrovės vadovo, džiugu, kad išaugo verslo civilinės atsakomybės draudimas (BCA). Palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, ši draudimo rūšis šiemet padidėjo 40 proc. Sugeneruotos įmokos per penkis šių metų mėnesius sudaro apie 4 proc. viso įmonės portfelio.

Prognozuoja recesiją

„2013 m. ne gyvybės draudimo rinka augo du kartus greičiau nei prognozavo ekspertai, o BTA augo dar sparčiau. Mūsų apyvarta Lietuvoje 2013 m. išaugo 27 mln. litų palyginti su užpernai. Bet šiemet tokių rezultatų tikrai nelaukiame. Pasikeitusi situacija šalyje išjudino visą ne gyvybės draudimo mechanizmą. Galima spėti, kad Lietuvos ne gyvybės draudimo sektorius nustos augti, gali užklupti ir recesija. Ši tendencija ryškiai atsispindi jau pirmaisiais šių metų mėnesiais. Lietuvoje veikia dvylika įmonių bei įmonių filialų, teikiančių ne gyvybės draudimo paslaugas ir kiekviena jų siekia atsiriekti kiek įmanoma didesnę pyrago dalį. Pirmas tai pajus vartotojas, kuriam padidėjusi konkurencija bus naudinga. Tarp visų rinkos dalyvių tikrai atsiras tokių, kurie visų pirma konkuruos kaina, taip priversdami ją mažinti ir kitus. Kita vertus, nuostolingai pritraukiant naujus klientus, įmonėms reikės kompensuoti prarastą arba nepasiektą pelną. Vienas blogesnių variantų tiek įmonių darbuotojams, tiek ir klientams būtų, jei bendrovės mažintų administracinius kaštus ir dėl to nukentėtų aptarnavimo kokybė. Galima pajuokauti, kad ne gyvybės draudimo bendrovės, regis, šiemet pasiryžusios paaukoti  pernai uždirbtą pelną tam, kad pritrauktų kuo daugiau naujų klientų“, – kalbėjo Tadeuš Podvorski, „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius.

Draudimo rinkai traukiantis BTA sieks išlaikyti stabilius pardavimus

Pasak „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktoriaus, bendrovė šiemet ir toliau dirbs siekiant įgyvendinti užsibrėžtą planą: gerins paslaugų kokybę, siūlys kompleksines paslaugas, plės verslo draudimo portfelio dalį. Numatomi bendrovės veiksmai – išlaikyti stabilius pardavimus. T. Podvorski prognozuoja, kad pelnas gali kiek mažėti, tačiau svarbu rasti aukso vidurį ir neaukoti pardavimų vardan pelno ar atvirkščiai. Jo teigimu, šiais metais  negalima orientuotis tik į bendrovės pagrindinius prioritetus, reikia dirbti visomis kryptimis.

„BTA Insurance Company“ SE filialas pernai pasirašė virš 186 mln. litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo kasko draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.). Ne gyvybės draudimo bendrovė pernai klientams Lietuvoje atlygino 89,83 mln. litų, o šiuo metu kas valandą išmoka daugiau kaip 34 tūkstančius litų draudimo išmokų, kas 3 minutes užregistruoja po naują įvykį, per mėnesį pradeda 3100 naujų bylų. BTA filialas Lietuvoje klientų laukia naujai pastatytame A klasės energetinio efektyvumo biurų pastate „Grand Office“, kuris yra šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, Viršuliškių skg. 34.

www.www.auto-bild.lt