„Kia GT4 Stinger“ ir „Soul“ apdovanoti už dizainą

Amerikos pramonės dizainerių draugija „Industrial Designers Society of America“ (IDSA), įvertindama „Kia“ pasiekimus dizaino meistriškumo ir transporto kategorijose, skyrė kompanijai du IDEA apdovanojimus.

„Kia“ gavo „IDEA Silver“ apdovanojimą už išpuoselėtą „GT4 Stinger“ koncepcinio modelio dizainą ir „IDEA Bronze“ už išraiškingą ir savitą 2014 m. „Soul“ stilių.

Per pastaruosius keletą metų „Kia Motors“ kuriamas dizainas užsitikrino pasaulinio lygio reputaciją, kurią patvirtino Amerikos pramonės dizainerių draugijos (IDSA) skirti prestižiniai apdovanojimai. Tarptautiniuose dizaino meistriškumo apdovanojimuose „International Design Excellence Awards” (IDEA) transporto kategorijoje „Kia“ koncepcinis modelis „GT4 Stinger“ buvo įvertintas sidabro medaliu, o 2014 m. „Soul“ modelis – bronza. Dar vieno bronzos medalio „Kia“ kolekcijoje „kaltininkas“ – „Rio“ modelis ir jo išskirtinis dizainas.

Tarptautiniu mastu žinomi vieni prestižiškiausių IDEA dizaino apdovanojimai ieško dizaino kūrinių, turinčių teigiamą poveikį gyvenimo kokybei ir ekonominę įtaką naujovėms tokiose kategorijose kaip „Automobiliai ir transportas“, „Dizaino strategija“, „Kompiuterinė įranga“, „Aplinka“ ir kt. 2014 m. IDEA konkurse dėl apdovanojimų kovojo 2000 kandidatų iš 39 šalių. Konkurso organizatoriai įvertino kiekvieno iš jų inovatyvumą, privalumus vartotojui, tvarumą ir patrauklumą.

„Šie IDEA apdovanojimai tikrai paliudija „Kia Motors“ dizaino komandos pasiekimus“, – sakė „Kia Design Center America“ (KDCA) vyriausiasis dizaineris Tomas Kearnsas.

„GT4 Stinger“ dizainas buvo kurtas labai savanaudiškai, bet labai veiksmingai. Mes svarstėme – kas būtų, jeigu Kalifornijoje įsikūrusi dizaino komanda įgyvendintų mūsų viziją sukurti automobilį, pasižymintį velniškai įmantriu eksterjero stiliumi ir neprilygstama vairavimo kokybe. Kalbant apie „Soul“ modelį, galima teigti, jog ikona tapusio modelio atgimimas buvo vienas didžiausių iššūkių, su kuriais yra susidūrusi mūsų komanda. Mes turėjome pasiūlyti naują modelį, neprarasdami esminių originalių bruožų. Bet kokiu atveju, mes negalėtume būti labiau patenkinti rezultatais, negu esame dabar“, – pridūrė T.Kearnsas.

Nuo 2006 m. „Kia Motors Corporation“ prezidento ir vyriausiojo dizainerio Peterio Schreyerio vadovaujama „Kia“ dizaino komanda nuolatos įvertinama už savo inovatyvumą, europietiškumą ir svarų indėlį pasauliniam ekonomikos augimui per pastaruosius penkerius metus.

IDEA apdovanojimas – tai trečias itin svarbus apdovanojimas „Kia“ kolekcijoje, kurį gavo antroji „Soul“ karta. „Kia“ taip pat gali didžiuotis „Red Dot“ ir „iF“ apdovanojimais. Be to „GT4 Stinger“ koncepcinis modelis gavo žiniasklaidos ir pramonės atstovų prizą už savo kraują stingdantį agresyvų dizainą ir sportišką išvaizdą.

Apie “GT4 Stinger”


Pirmą kartą 2014 m. Detroito automobilio parodoje pristatytas „GT4 Stinger“ yra agresyviausias ir labiausiai entuziastų kraują kaitinantis „Kia“ koncepcinis modelis. Šis autentiškas galiniais ratais varomas sportinis automobilis ne tik priverčia atsisukti kiekvieną, kasdien už vairo sėdantį vairuotoją, bet ir trasoje jaučiasi kaip namie. Po variklio dangčiu slepiasi galingas 2.0 litrų keturių cilindrų 315 AG benzininis variklis su turbokompresoriumi ir tiesiogine degalų įpurškimo sistema (T-GDI).

Apie „Soul“


Iškart atpažįstamas, tačiau „kvepiantis“ naujumu, turintis „Track‘ster“ koncepcinio modelio bruožų 2014 m. „Soul“ modelis gali pasiūlyti naują, standesnę pakabą bei yra ilgesnis ir platesnis už savo pirmtaką. Naujos proporcijos suteikia daugiau erdvės keleiviams ir bagažui, o triukšmo ir vibracijos lygis sumažėjo tiesiog dramatiškai. Didesnis sukimo momentas ir pakabos patobulinimai leidžia naujajam „Soul“ vikriai ir patogiai manevruoti miesto džiunglėse.

Gamintojo nuotr.

www.www.auto-bild.lt