1000 km lenktynių trasą išbandys ir Robertas Javtokas

Tarp labiausiai spindinčių televizijos, pramogų pasaulio ir sporto žvaigždžių, kurių niekad nestinga didžiausiose ir prestižiškiausiose ne tik Baltijos šalyse 1000 km lenktynėse, šiemet išvysime ir Lietuvos čempioną, šalies krepšinio rinktinės senbuvį Robertą Javtoką.

Aukštaūgis Palangoje ne tik mėgausis reginiu, bet ir pats išbandys 1000 km lenktynių trasą.

Tiesa, ne renginio ašimi tapsiančiose jubiliejinėse, 15-osiose 1000 km lenktynėse, o jau kelinti metai jų programoje vietos randančiose ir daugelį žiūrovų sutraukiančiose „Race attack“ varžytuvėse, kuriose dalyvauja išimtinai tik „Porsche“ markės įvairių modifikacijų automobiliai.

„Prieš trejus metus „Porsche klubas Lietuva“ 1000 km lenktynes atrado neatsitiktinai. Be šios markės automobilių neįsivaizduojamos nė vienos rimtesnės lenktynės. Neatsitiktinai ir  Palangoje iš jau įvykusių keturiolikos 1000 km lenktynių net aštuonerias, įskaitant ir pačias pirmąsias, vykusias 2000 metais, laimėjo „Porsche“ automobiliai, – tvirtina šio klubo prezidentas Edvinas Mamedovas. – Todėl šiemet, jubiliejinėse 15-osiose 1000 km lenktynėse, „Porsche“ automobilių bus daug daugiau, negu buvo jų pernai ir nei jų dalyvaus  didžiosiose lenktynėse“.

Planuojama, kad šiemet 1000 km lenktynių trasoje jau ketvirtadienį, liepos 17d., 13.40 val., kai prasidės „Porsche“ treniruotės, žiūrovai galės gėrėtis apie 50-čia šių automobilių. Ko gero tiek vienos markės mašinų išvysti vienoje vietoje – itin retai pasitaikanti proga.

Tad šios markės gerbėjai Palangoje turės unikalią progą iš arti pažvelgti ne tik į tapusius markės klasika, bet ir į retesnius „Porsche GT3“, „Porsche GT3 RS“, „Porsche Cayman R“, „Porsche 911 turbo“, „Porsche 991cabrio“ ir kitus automobilius. Ir ne tik pažvelgti, bet ir stebėti juos lenktyniaujančius trasoje.

Be R. Javtoko baltojo „Porsche Turbo S“ galingiausius automobilius Palangoje vairuos gerai žinomi šios markės gerbėjai Aurelijus Rusteika („Porsche GT3“), Audrius Niekis („Porsche GT3 RS“) ir kiti.

Ketvirtadienį „Porsche“ gerbėjai galės išbandyti trasą, o penktadienį, liepos 18 d., 16.10 val. bus duotas startas šios markės automobilių lenktynėms.

Kaip teigė E. Mamedovas, jų dalyviai dėl apdovanojimų varžysis dviejose klasėse : automobilių, kurių variklių galia iki 300 ir per 300AG.

Be „Porsche klubas Lietuva“ narių į Palangą savo automobilius atvairuoja ir analogiškas Latvijos automobilių klubas, oficialiai susikūręs tik šiemet ir kartu su kolegomis iš Lietuvos organizavęs šaunų sezono atidarymą.

Organizatorių nuotraukos

www.www.auto-bild.lt