„Continental“ švenčia gyvybę saugančių technologijų 30-metį

Šiais metais „Continental“ gamintojas švenčia 30-ties metų elektroninių stabdžių sistemų gamybos pradžią. Per tą laiką pagaminta 250 milijonų sistemų, iš kurių 100 milijonų – pagrindinėje gamykloje Frankfurte, Vokietijoje. Nuo 1984 metų ši technologija, kuri jungia tiek ABS (antiblokavimo sistema), tiek ir ESC (elektroninės stabilumo kontrolės sistema), nuolatos tobulinama ir yra viena svarbiausių gyvybes saugančių sistemų kelyje.

Nuo 1984-ųjų iki šiandienos

Pirmoji ABS stabdžių sistema, sauganti ratus nuo užsiblokavimo, Vokietijos Frankfurto mieste esančioje gamykloje buvo pradėta gaminti 1984 metais. Ji tapo bazinės „Lincoln Continental“ ir „Ford Scorpio“ automobilių įrangos dalis. Tuo metu sistemos komponentai svėrė net 11,5 kilogramų.

Tačiau jau po 11 metų šios įrangos svoris sumažėjo iki 2,7 kilogramų. O 2000 metais buvo pristatyta lengviausia pasaulyje, vos 2 kilogramus sverianti ABS sistema. Papildomai 300 gramų svėrė ESC stabilumo kontrolės modulis – jis taip pat buvo lengviausias pasaulyje.

Šiandien šie komponentai yra ne tik itin lengvi, bet ir kuriami moduliniu būdu. Tai leidžia gamintojams tą pačią sistemą pritaikyti tiek motociklams, tiek mažiems automobiliams, tiek ir itin sudėtingų technologijų reikalaujantiems sunkvežimiams. Iš viso per 30 metų buvo pagaminta net 250 milijonų šių elektroninių stabdžių sistemų, kurios surenkamos ne tik Frankfurte, bet ir Japonijoje, Belgijoje, JAV, Kinijoje ir Brazilijoje esančiose gamyklose.

ABS ir ESC padeda išvengti avarijų

Papildomai prie ABS, elektroninė stabilumo sistema ESC apsaugo automobilį nuo slydimo pačioje jo užuomazgoje ir leidžia išlaikyti mašiną kelyje. Taip sumažinamas šoninio smūgio į pakelėje esančias kliūtis pavojus. Pasak draudimo statistikos duomenų, tokie atvejai sudaro beveik penktadalį tragiškai pasibaigusių eismo įvykių.

Draudimo įmonės „Allianz“ atlikto tyrimo išvadoje skelbiama, kad būtų išvengta ketvirtadalio sužeidimais ir net 40 procentų mirtimi pasibaigusių eismo įvykių, jei į juos patekusiuose automobiliuose būtų buvusi sumontuota ESC sistema. Šios elektroninės stabdžių saugos sistemos taip pat labai praverstų apsaugoti motociklus nuo avarijų. Jei visuose motocikluose būtų sumontuota ABS, būtų išvengta dešimtadalio sužeidimais ar mirtimi pasibaigusių eismo įvykių.

ESC privaloma Europoje, JAV ir Azijoje

Įstatymų leidėjai Europoje, JAV ir dalyje Azijos šalių pripažino ESC sistemos veiksmingumą ir priėmė atitinkamus įstatymus. Nuo 2014 metų lapkričio mėnesio visi Europoje pirmą kartą registruojami nauji automobiliai privalės turėti bazinę ESC įrangą. Nuo 2012 metų JAV ir Pietų Korėjoje registruojami iki 4500 kilogramų svorio automobiliai taip pat privalo turėti šią sistemą.

Be to, šiuo metu 70 procentų Vokietijoje važinėjančių automobilių ir 87 procentai pernai šioje šalyje registruotų automobilių turėjo ESC sistemą. O nuo 2017 metų visi Europos Sąjungoje registruojami virš 125 cm³ darbinio variklio tūrio motociklai privalės turėti bazinę ABS įrangą.

Vairuotojų pagalbinių sistemų pagrindas

Elektroninės stabdžių sistemos ne tik užtikrina aktyvų automobilių ir motociklų saugumą, bet ir yra vairuotojo pagalbinių sistemų pagrindas. Pavyzdžiui, pagalbinė avarinio stabdymo sistema, užtikrinanti didesnę stabdymo jėgą kritinėje situacijoje, taip pat aktyvi greičio palaikymo sistema, automatiškai be vairuotojo stabdanti automobilį, naudoja elektroninės stabdžių sistemos siunčiamus duomenis.

Continental yra viena pirmaujančių automobilinės industrijos tiekėjų pasaulyje, kurios 2013 metų preliminari apyvarta siekė 33,3 milijardus eurų. Tiekdama stabdžių, variklių, transmisijų ir važiuoklių sistemas bei komponentus, matavimo prietaisus, informacijos ir pramogų įrenginių sistemų sprendimus, automobilinę elektroniką, padangas ir elastomerus, Continental svariai prisideda prie eismo saugumo didinimo ir pasaulinio klimato apsaugos. Continental taip pat turi didelę automobilių parko valdymo patirtį. Šiuo metų 49 pasaulio šalyse esančiuose įmonės padaliniuose dirba daugiau kaip 182 000 darbuotojų.

Padangų padalinys yra vienas pirmaujančių pasaulyje padangų gamintojų, turintis daugiau nei 44 000 darbuotojų, kurio 2013 metų apyvarta siekė daugiau nei 9,6 milijardus eurų. Šiandien padaliniui priklauso 24 tyrimų ir gamybos centrai visame pasaulyje. Platus produktų asortimentas drauge su nuolatinėmis investicijomis į tyrimus ir plėtrą užtikrina ekonomiškumą ir yra ekologiškai saugus.

Komercinių automobilių padangų padalinys yra vienas didžiausias sunkvežimių, autobusų ir komercinės paskirties automobilių padangų gamintojas pasaulyje.

Continental Padangų padalinys yra Vokietijos DFB Taurės, 2014 FIFA World CupTM Brazilijoje ir UEFA EURO 2016TM Prancūzijoje oficialusis rėmėjas.

www.continental-corporation.com

www.continental-tyres.com

www.continental-truck-tires.com

www.ContiSoccerWorld.com

www.continental-specialty-tires.com

www.mediacenter.continental-corporation.com

www.mediacenter.continental-corporation.com

www.www.auto-bild.lt