Lenktynininkai – saugaus eismo ambasadoriai

Jubiliejinės, 15-osios 1000 km lenktynės – tai ne tik pašėlę greičiai, azartiška, nekompromisinė kova dėl sekundės dalių, bet ir vaizdžios, daugeliui ilgam įsimenančios saugaus eismo pamokos. Ir dar kartą įrodyta aksioma, jog lenktyniauti galima ir reikia tik gerai įrengtose, specialistų prižiūrimose trasose, o ne miestų gatvėse ar užmiesčio keliuose.

Tą deklaruoja ne tik visi jubiliejinių lenktynių dalyviai, savotiški saugaus eismo ambasadoriai, į kurių rekomendacijas derėtų įsiklausyti. Mokytis iš patyrusių lenktynininkų kaip valdyti automobilį ne tik ekstremaliose, bet ir kasdieną net po kelis kartus iškylančiose situacijose skatina ir šių varžybų organizatoriai VšĮ „Promo Events“ glaudžiai bendradarbiaudami su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Vis didesnio populiarumo susilaukia bendromis pastangomis jau daugelį metų organizuojamas saugaus eismo priemonių skatinimo kompleksas, kurio dėka įmanoma patirti kokią grėsmę vairuotojui ir keleiviams kelia automobilio virtimas ar kai kieno dar ignoruojami saugos diržai.

„Niekur nieko panašaus nesu matęs, ką jūs čia demonstruojate ir kuo skatinate sekti, – kalbėjo iš Kaliningrado srities į 1000 km lenktynes atvykęs Sergejus Veremejenka. – Ypač sužavėjo saugaus eismo klasė mažiesiems, kurie paaugę tikrai saugiau elgsis miestų gatvėse ir keliuose.“

Specialiai įrengtoje vaikų saugaus eismo klasėje mažiesiems primenamos kelių eismo taisyklės, jie supažindinami su kelio ženklais, vedamos trumpos pamokėlės, po jų – viktorinos.

Geriausiai mokantys kelių eismo taisykles iš Palangos išsiveš diplomus, teisingai įveikę užduotis  – atminimo prizus.

Vaikams čia sudarytos visos sąlygos pajusti ir vairavimo malonumą. Jie turi galimybę ne tik pavairuoti nedidelius elektra varomus automobiliukus, bet ir juos vairuodami įveikti sudėtingą sankryžos su visais kelio ženklais ir veikiančiais šviesoforais maketą.

Vaikų saugaus eismo klasėje talkina jaunųjų kelininkų klubo „Kelelis“ atstovai, o apsilankymas šioje saugaus eismo klasėje, kaip ir ankstesniais metais, nemokamas.

Algimanto Brazaičio nuotr.

www.www.auto-bild.lt