Praėjęs šventinis savaitgalis buvo vienas tragiškiausių – žuvo 7 žmonės

Praėjęs šventinis savaitgalis, liepos 4-6 dienos, eismo dalyviams Lietuvos keliuose buvo vienas tragiškiausių – žuvo 7 žmonės. Vien sekmadienį, liepos 6-ąją, eismo įvykiuose žuvo 6 eismo dalyviai, tarp jų 1 nepilnametė. Viename jų žuvo trys jaunuoliai – 19 metų vairuotojas ir 14 bei 18 metų keleiviai. Tai šiais metais antroji eismo nelaimė, nusinešusi trijų žmonių gyvybes. Priminsime, kad kovo 29-ąją Utenoje, susidūrus dviem automobiliams, žuvo taksi automobilio „Renault Megane“ 56 metų vairuotojas ir 61-erių bei 64-erių keleivės, dar penki žmonės sužeisti. Automobilį „Audi A6 Avant“ vairavęs 24 metų vaikinas buvo neblaivus (jam nustatytas vidutinis 1,90 promilės girtumas).

Liepos 6-osios, sekmadienio, ryte prieš aštuntą Kelmės rajone, Rikantų kaime, kelyje Paraseinys-Alėjai-Lioliai-Kelmė, 19 metų Raseinių rajono gyventojo vairuojamas automobilis „Audi 80“ susidūrė su priešpriešinio eismo juosta važiuojančiu automobiliu „BMW 330D“, kurį vairavo 28 metų vyras. Susidūrimo metu žuvo „Audi“ vairuotojas. Dar du šio automobilio keleiviai, 14 metų paauglė ir 18 metų vaikinas, mirė Kelmės ligoninėje. Kita su jais važiavusi nepilnametė (15 metų) dėl sužeidimų paguldyta į Respublikinės Šiaulių ligoninės Reanimacijos skyrių. Sužeisti ir automobilio BMW vairuotojas – jis paguldytas į ligoninę bei su juo važiavusi 24-erių mergina. Visi automobiliu „Audi“ važiavę jaunuoliai – Raseinių rajono gyventojai.

Vasara, dovanojanti ilgai lauktą šiltą gerą orą, taip pat daugeliui – atostogas, deja, kelia ir nemažai rūpesčių. Ypač tai sietina su eismo dalyvių elgesiu kelyje: vairuotojų neatsakingumas vairuojant, keleivių nerūpestingumas atitraukiant vairuotojo dėmesį, neatidūs pėstieji, dviračių vairuotojai.

Policijos nuolat vykdomi reidai ir prevencinės priemonės, skirti eismo dalyvių elgesiui kelyje kontroliuoti, neduos teigiamų rezultatų, jei patys, bendruomenės nariai, nekreipsime į tai dėmesio. Tėvai, seneliai, kiti suaugusieji privalo atkreipti vaikų ir jaunuolių dėmesį į tai, kad rizikuoti kelyje neverta, nes užtenka ir vienintelės klaidos, kuri gali atnešti nepataisomų padarinių.

Kelių eismo taisyklių reikalavimų paisymas, atidumas, atsakingumas, drausmė – geriausi patarėjai kelyje, o transporto priemonės vairavimas – atsakingas darbas.

Viena pagrindinių vairuotojo taisyklių – nesėsti prie vairo išgėrus alkoholio ar pavartojus kitų psichiką veikiančių medžiagų (vaistų, narkotikų), pavargus. Kita taisyklė – pasirinkti saugų važiavimo greitį, sugebėti sekti nuolat besikeičiančią eismo situaciją. Be abejo, sėdus prie vairo – užsisegti saugos diržą ir nevežti keleivių, jei jų neužsisegė. Važiuojant su mažamečiais vaikais – jiems būtina skirti papildomą dėmesį ir nepamiršti naudoti vaikams skirtų specialių sėdynių.

Galiausiai galima konstatuoti, kad kiekviena kelionė, pirmiausia, priklauso nuo mūsų pačių atsakingumo ir tinkamo požiūrio į savo saugumą kelyje.

www.www.auto-bild.lt