Simas Juodviršis tapo Europos kartingo čempionato lyderiu

Europos kartingo čempionatas KZ2 klasėje susideda iš trijų etapų. Po pirmojo etapo Simas Juodviršis bendroje įskaitoje tarp 73 sportininkų užėmė ketvirtą vietą.

Antrasis etapas šeštadienį ir sekmadienį vyko Vokietijoje, Wakersdorfo trasoje. Ši trasa lietuviui puikiai pažįstama ir sėkminga, mat čia prieš trejus metus jis jau yra laimėjęs Europos čempionato auksą.

Šį kartą Vokietija Simo ir vėl nenuvylė. Nors po kvalifikacijos neatrodė, kas lietuvis kovos dėl pergalės.

„Visą savaitgalį buvo labai permainingas oras. Labai sunku suprasti, kokias padangas montuoti, kaip reguliuoti techniką,“ – pasakojo „RKV-Racing“ komandos narys S. Juodviršis.

Kvalifikacinėse treniruotėse Simas padarė taktinę klaidą – per ilgai važiavo paskui lėtesnį sportininką ir tiesiog nespėjo pravažiuoti nei vieno tikrai „švaraus“ rato kvalifikacijoje.

Prasidėję kvalifikaciniai važiavimai taip pat nebuvo itin sėkmingi.

„Viename važiavime patekau į avariją. Per mane paskui važiavęs priešininkas, tikrąja to žodžio prasme, pervažiavo. Finišavau tik penkioliktas,“ – sakė S. Juodviršis.

Tačiau kitose kvalifikacinėse lenktynėse Simas triskart buvo trečias ir vieną kartą aštuntas. Susumavus kvalifikacinių važiavimų rezultatus Simas Juodviršis užėmė tik 14 vietą.

Pusfinalyje komanda nutarė pagudrauti – pataupyti naujas „slick“ tipo padangas finalui, todėl Simas į pusfinalį išvažiavo su dėvėtomis padangomis. Dėl to pusfinalyje jis, startavęs iš 14, pakilo tik per dvi pozicijas į 12 vietą.

„Pusfinalyje visi važiavo su naujomis padangomis. Galvojau, kad finale visus galėsiu lenkti kaip pro stovinčius, tačiau ši taktika nepasiteisino, nes prieš finalą ėmė lyti ir turėjom montuotis lietaus padangas,“ – sakė S. Juodviršis.

Finale komanda ir vėl surizikavo. Tik šįkart rizika pasiteisino su kaupu.

„Prieš finalą nutarėm naudoti kiek mažesnį slėgį padangose. Žinojau, kad iš pradžių važiuoti bus labai sunku, tačiau į važiavimo pabaigą turėjau pagreitėti,“ – sakė „RKV Racing“ komandos lenktynininkas.

Pagrindiniame finale startavęs iš 12 vietos Simas Juodviršis ėmė lenkti vieną priešininką po kito. Jau pirmajame rate jis aplenkė septynis priešininkus ir pakilo į penktą vietą, dar po rato – Simas Juodviršis jau trečias.

Septintame rate jis aplenkė Čekijos sportininką Janą Midrlą ir pakilo į antrąją poziciją. Iki lenktynių lyderio – vokiečio Maiko Siebecke Simą skyrė keturios sekundės, tačiau laiko dar buvo. Per dešimt ratų visas vokiečio atotrūkis ištirpo ir likus šešiems ratams iki finišo Juodviršis išsiveržė į pirmą poziciją, kurios neužleido iki pat finišo.

Likusius ratus Simas važiavo taip greitai, kad artimiausią priešininką finiše aplenkė daugiau kaip dešimčia sekundžių!

„Mūsų taktika finale visiškai pasiteisino. Kol pirmuose ratuose trasa buvo šlapia, pora ratų važiavau atsargiau, tačiau vėliau galėjau važiuoti pilnu tempu,“ – po finišo pasakojo Simas.

Vokietijoje dalyvavo ir dar vienas lietuvis – Paulius Paškevičius. Jis į pagrindinį finalą nepateko, o paguodos važiavime užėmė 17 vietą.

Po šių lenktynių Simas Juodviršis su 42 įskaitiniais taškais pirmauja bendroje Europos čempionato įskaitoje. Jis septyniais taškais lenkia artimiausią priešininką – italą Andrea Dale. Iš viso Europos čempionate KZ2 klasėje dalyvauja 73 lenktynininkai.

Trečias, paskutinis Europos kartingo čempionato etapas vyks paskutinį liepos savaitgalį Švedijoje.

„Šioje trasoje esu buvęs, tačiau nesu važiavęs, todėl nežinau ko tikėtis. Bus suku, tačiau Europos čempionate niekada nebūna lengva. Tikiuosi siekti maksimalaus rezultato. Jau po savaitgalio važiuosiu ten treniruotis, o po to – iš karto į Palangą, kur dalyvausiu 1000 km lenktynėse,“ – sakė S. Juodviršis.