“Pro Kart” V etape Latvijoje lenktynininkus kankino karštis

Netoli Rygos esančioje 333 kartingo trasoje vyko jau penktasis „Pro Kart“ kartingo turnyro etapas, kuriame varžosi greičiausi Baltijos šalių sportininkai.

„Rotax Max Junior“ klasėje varžėsi du lietuviai – Rokas Baciuška ir Karolis Jovaiša. Kvalifikacijoje abu sportininkai parodė identišką rezultatą ir startavo vienas greta kito.

Tai buvo itin sunkios lenktynės, o didelis karštis tiesiog alino. Iki šio etapo Rokas Baciuška kovojo dėl nugalėtojo titulo savo klasėje, kuris gauna teisę kovoti „Rotax Max“ pasaulio taurės finale. Likus dviems etapams R. Baciuška buvo antras, nuo lyderio esto Kaspar Korjus atsilikęs tik trimis taškais.

Pusfinalyje Rokas ir Karolis finišavo atitinkamai 11 ir 12 vietose. Finale Rokui sekėsi kiek geriau – jis susitvarkė su keturiais priešininkais ir finišavo septintas. Karolis taip ir liko 12 vietoje. Tai kiek pablogino Roko Baciuškos padėtį turnyrinėje lentelėje – jis nukrito į trečią poziciją ir likus vienam etapui turės gerokai pasistengti, jeigu nori laimėti čempionatą. Tačiau vilčių sportininkas nepraranda – galimybė laimėti niekur nedingo.

Galingesnėje „Rotax Max DD2“ klasėje kovojo vienintelis lietuvis – Laurynas Razas. Dauguma priešininkų gerokai vyresni, nes Laurynas pirmus metus važiuoja šios galingos klasės kartingu, todėl kovoti jaunajam lietuviui nėra lengva. Kvalifikacijoje Laurynas parodė šeštą rezultatą. Tačiau pusfinalyje jam pavyko pakilti iki ketvirtos vietos. Sužibo viltis užkopti ant podiumo. Tačiau finale savo rezultato pagerinti Laurynui nepavyko ir jis liko per žingsnį nuo podiumo – ketvirtoje vietoje.

Viena gausiausių klasių šiame turnyre – jaunųjų lenktynininkų, važiuojančių „MiniMax“ klasėje. Čia kovėsi du „RKV Racing“ komandos nariai – Sylvesteris Aleksejevas ir Ignas Kaselis.

Ignui tai buvo ir pasiruošimas kitą savaitgalį vyksiančiam itin atsakingam turnyrui. Mat Ignas pirmą kartą dalyvaus prestižiniame „MiniMax“ klasės kartingo turnyro finale „Euro Final“, kuris vyks Austrijoje. Į šį turnyrą suvažiuos greičiausi 8-14 metų Europos kartingo lenktynininkai. Turnyre laukiama iki šimto lenktynininkų iš dvidešimties šalių.

Na, o Latvijos turnyre lietuviams nebuvo lengva – tarp 23 dalyvių treniruotėse ir kvalifikacijoje jie išsirikiavo vienas greta kito – 11 ir 12 vietose. Tačiau finaliniame važiavime nepasisekė – Ignas ir Sylvesteris finišavo 17 ir 18 vietose.

Tad šis „Pro Kart“ turnyro etapas Latvijoje lietuviams buvo kaip reta nedėkingas – nei vienas iš lietuvių nelipo ant podiumo… Tikėkimės, kad kitame etape, kuris vyks rugpjūčio pabaigoje „Madonos“ trasoje Latvijoje, bus sėkmingesnis.

Nuotraukoje Ignas Kaselis

www.www.auto-bild.lt