„Velomaratono“ metu – naujos kartos prevencinis dviračių registravimas

Vilnius, 2014 m. rugpjūčio 13 d. Nors šiemet pasiruošimas didžiausiam dviračių renginiui kupinas diskusijų apie dviratininkų saugumą užtikrinančias aprangos detales ir naująją tvarką, „Velomaratono“ organizatoriai teigia nepamiršę ir kitos kiekvienam dviratininkui aktualios problemos – dviračių vagysčių. Draudikų duomenimis, vasarą užfiksuojama maždaug tris kartus daugiau dviračių vagysčių nei likusiais sezonais, o šiais metais anksti prasidėjęs dviračių sezonas šią statistiką tik padidina – jau šiandien dviračių pavogta daugiau nei per visą vasarą 2013 metais. Pagrindinė „Velomaratono‘14“ partnerė ERGO draudimo grupė kartu su Vilniaus miesto trečiojo komisariato pareigūnais antrus metus iš eilės renginio dalyvius kvies registruoti savo transporto priemones policijos duomenų bazėje.

„Velomaratono“ dalyviai ir žiūrovai bus vieni pirmųjų, dviračius registravusių naujoje elektroninėje sistemoje – gerokai greičiau ir paprasčiau nei iki šiol. Todėl akcijos metu tikimasi užregistruoti daugiau dviračių nei pernai.

„Šiuolaikinės tendencijos diktuoja savo taisykles, todėl Vilniaus policija atsisako dviračio žymėjimo, kai ant dviračio rėmo buvo graviruojamas unikalus numeris, ir siūlo naują paslaugą – dviračio registravimą. Informacija apie užregistruotą dviratį saugoma policijos informacinėje sistemoje, kas leistų lengvai identifikuoti teisėtą dviratininko savininką ir gražinti jam pavogtą dviratį“, – sako Nomeda Cibarauskienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė.

Jos teigimu, visi, norintys užsiregistruoti, privalo turėti dviratį, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dviračio įsigijimo dokumentus. Akcija vyks nuo 13 val. netoli „Velomaratono“ starto įsikūrusioje „ERGO zonoje“.

„Kai dviratininkas tokiu būdu netenka savo pamėgtos transporto priemonės – tai ne vien materialinė žala, kurią galima atlyginti draudimo išmoka. Žinome, kad dviratis miestiečiams yra tapęs gyvenimo būdo dalimi, o prie kasdien minamo dviračio prisirišama ir emociškai. Būtent todėl teikdami dviračių draudimo paslaugas stengiamės atkreipti dviratininkų dėmesį ir į prevencines priemones, galinčias padėti susigražinti savo transporto priemonę“, – sako Saulius Jokubaitis, „ERGO Insurance“ Lietuvoje generalinis direktorius. Pasak jo, naujoji elektroninė sistema šią paslaugą padarys dar paprastesnę ir mobilesnę.

Policijos atstovai žada, kad jau artimiausiu metu dviratį bus galima nemokamai užregistruoti ir per policijos elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt.

Draudikai pastebi, kad dviračių vagių veiklos metodai nesikeičia jau kelerius metus, tačiau miestų gatvėse daugėjant dviračių, auga jų paklausa, o kartu – ir vagysčių statistika. Džiugina tai, kad vis daugiau gyventojų registruoja savo dviračius policijos duomenų bazėje ir renkasi dviračių draudimą. Praėjusiais metais vien „ERGO Insurance“ Lietuvoje apdraudė apie 6 tūkst. dviračių, o šių metų pirmąjį pusmetį dviračių draudimą pasirinko apie 4 tūkst. klientų. Paprastai papildomą dviračių draudimo paslaugą renkasi apie trečdalis namų turtą draudžiančių gyventojų.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse ir vienintelė siūlanti visas draudimo rūšis: ne gyvybės, gyvybės, pensijų bei sveikatos draudimą. Įmokų suma ERGO Baltijos šalyse 2013 metais sudarė virš 155 mln. eurų. Praėjusiais metais ERGO Baltijos šalyse klientams apmokėjo žalų už 85 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 550 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.

Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

www.www.auto-bild.lt