Aiškėja pirmieji kartingo lenktynininkai, kurie važiuos į pasaulio taurės finalą

Savaitgalį Latvijoje, „Madona“ kartingo trasoje vyko paskutinysis „Pro-Kart“ čempionato etapas. Šiame čempionate keturiose klasėse buvo kovojama ir dėl kelialapių į „Rotax“ pasaulio taurės turnyro finalą. Į šias varžybas gali patekti tik čempionatą laimėję sportininkai – po vieną iš kiekvienos klasės.

Pernai „Rotax“ pasaulio taurės finalą, vykusį Jungtinėse Amerikos Valstijose, laimėjo ir taurę iškovojo lietuvis Simas Juodviršis.

Šiais metais patekti į Ispanijoje vyksiantį finalą šansų turėjo „Junior“ klasėje važiuojantis Rokas Baciuška. Jis, likus paskutiniajam etapui, bendroje vietoje užėmė antrąją vietą. Pasiekti pergalei jam buvo būtina laimėti paskutinį etapą ir tikėtis savo pagrindinio konkurento esto Kaspar Korjus nesėkmės.

Kvalifikacijoje Rokas Baciuška ir Karolis Jovaiša užėmė pirmas dvi vietas. Tačiau pusfinalyje laimėjo estas, o Rokas Baciuška liko antras. Finalą Rokas laimėjo, o K. Korjus lenktynių nebaigė. Gaila, tačiau Estijos sportininkui užteko pusfinalyje susikrauto taškų pranašumo ir būtent jis važiuos į Ispaniją kovoti dėl „Rotax“ pasaulio taurės „Junior“ klasėje.

Kitas Lietuvos sportininkas Karolis Jovaiša šiame etape „Junior“ klasėje finale finišavo penktas.

Jau rytoj Rokas Baciuška skrenda į Didžiąją Britaniją – čia vyks ketvirtasis, paskutinysis Europos kartingo čempionato etapas „Junior“ klasės lenktynininkams. Rokas ir vėl susikaus su daugiau kaip pusšimčiu savo konkurentų, tarp kurių bus ir legendinio lenktynininko Michaelio Šumacherio sūnus.

Iš karto po šių lenktynių Rokas keliaus į Prancūziją, kur ruošis pasaulio čempionatui. Jis vyks „Essei“ kartingo lenktynių trasoje rugsėjo 21 dieną.

“Rotax DD2“ klasėje Latvijoje lenktyniavo Laurynas Razas. Pernai būtent šis sportininkas Lietuvą atstovavo „Junior“ klasėje pasaulio taurės finale. Persėdęs į galingesnę techniką Laurynas demonstruoja puikų greitį, tačiau kovoti dėl pergalės jam dar per anksti – jis tik semiasi patirties. Paskutiniajame etape Latvijoje lietuvis pusfinalyje iškovojo antrąją vietą, o finale liko ketvirtas. Bendroje čempionato įskaitoje lietuvis liko šeštas.

Tačiau Laurynas Razas neprarado vilčių iškovoti kelialapio į pasaulio taurės lenktynes Lietuvoje – likus vienam Lietuvos kartingo čempionato etapui Laurynas pirmauja savo klasėje ir gali patekti į pasaulio taurės finalą Ispanijoje.

Nesėkmingas latviškas savaitgalis buvo ir Ignui Kaseliui. „MiniMax“ klasėje lenktyniaujantis sportininkas finale prapliupus lietui buvo pakilęs į trečią poziciją, tačiau po susidūrimo su priešininku jau ketvirtame rate turėjo pasitraukti iš lenktynių – sulūžo jo kartingo rato guolis.

Organizatorių foto

www.www.auto-bild.lt