Į Lietuvą atvyko pirmasis atnaujintas „MINI Countryman“ modelis

Nuo šiandien oficialaus MINI atstovo – bendrovės „Krasta Auto“ – salone legendinio britų automobilio mėgėjai gali susipažinti su naujuoju „MINI Countryman“. Į Lietuvą atvyko šio padidinti pravažumo MINI modelio galingiausia versija – „MINI Cooper S Countryman“.

„Nekantriai laukėme šio automobilio pristatymo Lietuvoje, nes „Countryman“ yra vienas populiariausių MINI modelių. Tikime, kad atnaujintas „MINI Countryman“ tęs savo pirmtako sėkmę, nes yra dar stilingesnis ir pažangesnis. Pirkėjai renkasi „Countryman“ dėl jo charizmos ir universalumo – šis kompaktiškas visureigis pritaikytas aktyviam laisvalaikiui, smagus važiuoti ir mieste, ir bekele. Susidomėję galės patys tuo įsitikinti apsilankę MINI salone“, – sakė oficialios MINI atstovės Lietuvoje įmonės „Krasta Auto Vilnius“ direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Atnaujintas „MINI Countryman“ pasižymi išskirtinėmis išorės ir vidaus dizaino detalėmis, kurios dar labiau paryškina modelio savitumą. Agresyvumo suteikia naujos priekinės grotelės, o besirenkantys modelį su visais keturiais varomais ratais (All4) nudžiugs, kad į standartinę įrangą įeis ir visureigio charakterį pabrėžiančios išorės apdailos detalės. „MINI Countryman“ korpusą taip pat bus galima pasirinkti su dar trimis naujomis metalik spalvomis, kurių pavadinimai originalūs, kaip ir priklauso MINI: džiunglių žalios, vidurnakčio pilkos ir žvaigždėtos nakties mėlynos. Pirkėjams siūlomi ir du nauji ratlankių modeliai.

Naujojo modelio viduje pagerinta garso izoliacija, priekiniame skydelyje išdėstytiems elementams suteikta daugiau sportiškumo. Naujovių yra ir MINI informacinėje ir pramogų sistemoje, prie kurios prijungus išmanųjį telefoną galima naudotis interneto paslaugomis, klausytis interneto radijo, prisijungti prie socialinių tinklų „Facebook“, „Twitter“, „Foursquare“ ir kitų, gauti naujienas per RSS ir naudotis įvairiomis pramogų programomis.

Viduje naujasis „MINI Countryman“ išliko erdvus – salone įrengtos penkios sėdynės, patogios keliauti ir tolimus atstumus. Gabenant daugiau daiktų 350 litrų talpos bagažinę galima išplėsti paslenkant galines sėdynes 13 cm į priekį arba nulenkiant jas suformuoti 1170 litrų dydžio erdvę.

Po variklio gaubtu pirkėjai galės pasirinkti norimą 1,6 litro darbinio tūrio keturių cilindrų benzininį ar dyzelinį variklį. Visi varikliai atitinka griežtus aplinkosauginius EU6 standartus. Lietuvą pasiekusiame „MINI Cooper S Countryman“ modelyje įmontuotas patobulintas 1,6 litro benzininis variklis, kurio maksimali galia padidėjo 5 kW iki 140 kW (190 AG). Modelis su šiuo varikliu yra galingiausias ir iki 100 km/val. greičio įsibėgėja per 7,5 sek., išvysto maksimalų 218 km/val. greitį. Nepaisant didesnės galios, šio modelio degalų sąnaudos sumažėjo ir tesiekia 6,0 litro/100 km.

Didesniu spartumu ir efektyvumu pasižymi ir „MINI Cooper Countryman“ modelis, kurio variklio galia siekia 90 kW (122 AG). Jis 100 km nuvažiuoti sunaudoja 5,9 litro degalų. Dar mažiau – vos 5,7 litro – 100 km įveikti reikia „MINI One Countryman“ modeliui (variklio valia 72 kW (98 AG).

Į „MINI Countryman“ taip pat montuojami trys dyzeliniai varikliai. 105 kW (143 AG) galios agregatas „MINI Cooper SD Countryman“ automobiliui leidžia spurtuoti ir per 9,2 sekundes pasiekti 100 km/val. greitį. Šis modelis vidutiniškai sunaudoja 4,5 l degalų 100 km atstumui. Naujuosiuose „MINI Cooper D Countryman“ ir  „MINI One D Countryman“ montuojami atitinkamai 82 kW (112 AG) ir 66 kW (90 AG) galios varikliai.

Koncernas tikisi, kad atnaujintas „MINI Countryman“ tęs šių „premium“ kompaktinių modelių sėkmės istoriją – jų parduota jau daugiau nei 350 tūkst. vienetų. To padės siekti ir išplėsta bazinė komplektacija. Joje – ne tik itin saugus MINI automobilis, „Euro NCAP“ teste įvertintas maksimaliu balu – 5 žvaigždutėmis, bet ir padangų slėgio kontrolės sistema bei šildomi veidrodėliai. Kaip ir anksčiau, standartinėje įrangoje yra oro kondicionierius, aukštos kokybės garso sistema su kompaktinių plokštelių ir MP3 formato grotuvu, AUX-in jungtimi ir penkiomis garso kolonėlėmis.

Naujasis „MINI Countryman“ Lietuvoje kainuoja nuo 68,9 tūkst. litų. „Krasta Auto“ salonuose trys modeliai šį rudenį bus parduodami su specialia kainodara: „MINI One Countryman“, turintis papildomą komplektaciją, kainuoja vos 65,9 tūkst. litų, „MINI One D Countryman“ – 70,9 tūkst. litų, o populiarusis išskirtinės komplektacijos „MINI Cooper D AT Countryman“ su automatine pavarų dėže – tik 83,9 tūkst. litų.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

www.www.auto-bild.lt