Keliuose siaučia neblaivūs vairuotojai

Vairavimas išgėrus yra viena didžiausių eismo įvykių priežasčių visoje Lietuvoje.  Nepaisant to, kad policijos pareigūnų vykdomos prevencinės priemonės keliuose pastaruoju metu tampa vis intensyvesnės, vairuotojai nevengia sėsti prie vairo būdami neblaivūs, nepaiso ne tik daugkartinių įspėjimų, griežtų baudų, bet ir nesusimąsto, kad ne tik patys rizikuoja savo gyvybėmis, bet kartu kelia  grėsmę ir kitų eismo dalyvių saugumui. Tai patvirtina ir du paskutiniai eismo įvykiai Elektrėnų savivaldybėje, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai.

Rugpjūčio 8 d. 10 val. 34 min. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad Kazokiškių sen., posūkyje į Zelvės poilsiavietę, susidūrė du automobiliai. Vievio gyventojas V. Š. (gimęs 1992 m.), būdamas neblaivus (nustatytas 1,46 promilių girtumas) ir važiuodamas automobiliu „Fiat Bravo“ Zelvės poilsiavietės kryptimi, lenkė ta pačia kryptimi važiavusią transporto priemonę, nesuvaldė vairuojamo automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais važiuojančiu automobiliu „Audi 80“. Eismo įvykyje nukentėjo dvi „Fiat Bravo“ važiavusios moterys, kurioms prireikė medikų pagalbos.

Tokių pasekmių galėjo ir nebūti, jei kartu važiavusios moterys nebūtų leidusios neblaiviam V. Š. vairuoti automobilio, o viena jų, automobilį būtų vairavusi pati, nes turėjo vairuotojo pažymėjimą.

Rugpjūčio 11 d. Jonavos savivaldybės gyventojas A. K. (gimęs 1974 m.), būdamas neblaivus (nustatytas 2,43 promilių girtumas) ir važiuodamas automobiliu „Ford Galaxy“ iš Kietaviškių į Elektrėnus, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo nuo kelio į Strėvos upelį.

Abiem atvejais Elektrėnų policija pradėjo administracinio teisės pažeidimo bylų teisenas, procesinį sprendimą priims Trakų rajono apylinkės teismas.

Info: http://vilnius.policija.lt