Kelyje „Via Baltica“ vyko specialioji policinė priemonė

Rugpjūčio 5-ąją, antradienį, Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų pajėgos dirbo kelyje „Via Baltica“ Kauno ir Marijampolės apskrityse. Vykdyta specialioji policinė priemonė: autobusų ir krovininių automobilių vairuotojų blaivumo, saugos diržų, tachografų naudojimo, darbo ir poilsio režimo, didžiagabaričių, pavojingų krovinių vežimo tvarkos, šių transporto priemonių techninės būklės, važiavimo greičio kontrolė. Daugiausia dėmesio skirta nustatyto važiavimo greičio ir transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimams išaiškinti ir jiems užkardyti.

Per daugiau nei aštuonias valandas trukusią priemonę buvo patikrintos 162 transporto priemonės, išaiškinti 29 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Galima tik pasidžiaugti, kad visi tikrinti vairuotojai buvo blaivūs, o rugpjūčio 5-ąją kelyje „Via Baltica“, pirminiais duomenimis, eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję žmonės, neįvyko.

Priemonės metu išaiškinti pažeidimai:

♦ Nustatyto važiavimo greičio viršijimas – 10 atvejų.
4 vairuotojai leistiną greitį viršijo daugiau kaip 30 km/val. iki 40 km/val., 3 vairuotojai – nuo 41 km/ val. iki 50 km/val., 1 vairuotojas nustatytą važiavimo greitį viršijo daugiau kaip 50 km/valandą.
♦ Transporto priemonių lenkimas, kertant siaurą ištisinę liniją – 4 atvejai.
♦ Naudojimasis mobiliojo ryšio priemone vairuojant – 4 atvejai.
♦ Saugos diržų nenaudojimas – 3 atvejai.
♦ Transporto priemonės, kuriai neatlikta privalomoji techninė apžiūra, vairavimas – 2 atvejai.
♦ Transporto priemonės, neapdraustos savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, vairavimas – 2 atvejai.
♦ Automobilio su papildomai užtamsintais priekiniais šoniniais stiklais vairavimas, neturint tam leidimo – 1 atvejis.
♦ Kiti pažeidimai – 3.

Specialiojoje priemonėje penkiais patruliniais automobiliais dirbo dešimt Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad kiekvieną dieną tokios policijos pajėgos dirbti viename kelyje nebus skiriamos. Dėl to, siekiant mažinti avaringumą ir užtikrinti eismo dalyvių saugumą tiek kelyje „Via Baltica“, tiek ir visoje šalyje būtinos ne tik policijos pareigūnų pastangos, bet ir visų mūsų sąmoningumas bei atsakomybė.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija