Naujasis Audi TT – daug ekologiškesnis nei pirmtakas

Audi koncerno inžinieriai ištyrė naujojo Audi  TT automobilio eksploatacinio ciklo ekologiškumą ir paskelbė, jog naujasis modelis visais atžvilgiais daug ekologiškesnis nei pirmtakas. Nors jo variklio galia išaugo 14 procentų, bendras šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas sumenko 11 procentų. Per visą automobilio eksploatacijos laikotarpį, vos nuriedėjus nuo surinkimo konvejerio iki jo palydų į metalo laužą, kiekvienas trečiosios kartos Audi TT sugeneruoja net pusšeštos tonos mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tyrimo eigoje buvo vertinamas ne tik anglies dvideginio išmetimas, bet ir metano, anglies monoksido ir halogenizuotų organinių junginių keliama tarša.

„Mūsų tikslas – sumažinti kiekvieno naujo modelio bendrąją taršą lyginant su pirmtaku. Turime omenyje ne tik iš išmetimo vamzdžio rūkstančius dūmus. Mes, Audi gamintojai , kompleksiškai vertiname visą su mobilumu susijusią gaminio ir procesų grandinę“ – teigia Audi AG vyriausiasis inžinierius prof. dr.  Ulrichas Hackenbergas.

Firminė Audi technologija – pažangiausių lengvųjų lydinių naudojimas automobilio kėbulo ir rėmo konstrukcijose – ne tik 50- čia kilogramų sumažino naujojo trečiosios kartos Audi TT svorį lyginant su ankstesnės kartos modeliu, bet ir įgalino 9 procentais,  t.y. net 800 kg., sumažinti gamybos procese sugeneruojamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

www.www.auto-bild.lt