Naujos „Michelin“ padangos priekaboms: mažesnės sąnaudos ir didesnis saugumas

„Michelin“ asortimentą papildė naujos, specialiai priekaboms skirtos „Michelin X® Multi™ T“ padangos. Šis sprendimas regioniniams vežėjams suteikia galimybę visame autotraukinyje montuoti vienos šeimos padangas, kurios 100 km sunaudoja 0,7 l mažiau degalų ir prailgina protektoriaus tarnavimo laiką 10 proc.

Naujoji padangų serija pakeičia atnaujinto „Michelin XTE3“ modelio padangas, kurios iki šiol yra laikomos rinkos standartu – nuo 2007 m. Europoje buvo parduota virš 4 mln. šių padangų.

Mažesnės sąnaudos, didesnis saugumas

Naujosios „Michelin“ priekabų padangos padidina krovinio saugumą, padeda krovinius pristatyti laiku ir vykdyti sąnaudų kontrolę. Krovinius gabenant autotraukiniu, vienas iš trijų degalų bakų sunaudojamas padangų pasipriešinimui riedėjimui įveikti – vien tik priekabos padangoms tenka pusė šio degalų kiekio. Naujosios padangos leis kompanijoms padidinti veiklos pelną, nes šimtui kilometrų bus sunaudojama 0,7 litro mažiau degalų (jei per metus autotraukinys nuvažiuoja 110 000 km, degalų ekonomija sudarys 1000 EUR) ir 10 proc. pailgės protektoriaus tarnavimo laikas.

Be to, M+S (purvas ir sniegas) žymuo rodo, kad naujosios padangos atitinka tam tikrų šalių (pvz., Norvegijos, Turkijos ir Rusijos) įstatymus, taikomus žiemos sąlygomis naudojamoms transporto priemonėms.

Atsižvelgiant į Europos padangų ženklinimo sistemą, naujosios padangos priskiriamos prie geriausių rinkoje siūlomų gaminių pagal visus tris vertinimo kriterijus, todėl joms buvo suteiktas „B“ įvertinimas tiek pasipriešinimo riedėjimui (viena padala aukštesnis įvertinimas, lyginant su ankstesnės kartos padangomis), tiek ir stabdymo esant šlapiai kelio dangai srityse. Triukšmo lygis įvertintas viena banga – 69 dB.

Šie padangų privalumai rodo, kad ištekliai, kuriuos „Michelin“ grupė skyrė tyrimams ir plėtrai, davė rezultatų. Keturiuose žemynuose vykdomai tyrimų ir plėtros veiklai kompanija skiria virš 640 mln. EUR ir 6,6 tūkst. specialistų.

Daguiau „Michelin X® Multi™ T“ naujovių:

  • Dėl protektoriaus rašto padangos pasižymi puikiu išilginiu ir šoniniu sukibimu su sausa ir šlapia danga, todėl jos veiksmingai pašalina vandenį ir vienodai dėvisi. Jei vilkiko ir priekabos derinys visiškai pakrautas, priekabos padangos užtikrina 45 proc. stabdymo efektyvumo: dėl keturių išilginių griovelių visą naudojimo laiką padangos pasižymi geresnėmis vandens pasišalinimo savybėmis, o dėl griovelio formos ir ilgesnių briaunelių padangos puikiai sukimba su šlapia danga.
  • Panaudojus naujas medžiagas pavyko prailginti tarnavimo laiką ir sumažinti degalų sąnaudas: padangose naudojamas naujas gumos mišinys, kuris integruotas į protektoriaus raštą. Jis sumažina pasipriešinimą riedėjimui ir prailgina naudojimo laiką. Ši naujovė, pavadinta „Carbion“, apima ne tik naujus komponentus, tačiau taip pat ir naujus maišymo procesus. Esant vienodoms apkrovos (4 500 kg), slėgio (9 barų) ir greičio (100 km/h) sąlygoms, naujojo mišinio temperatūra būna 6 °C žemesnė nei jo pirmtako, todėl, palyginti su ankstesnės kartos padangomis, sumažėja pasipriešinimas riedėjimui, degalų sąnaudos ir išmetamo CO2 kiekis. Naujasis gumos mišinys taip pat pasižymi didesniu atsparumu dilimui dėl krovinio judėjimo (tai aktualu priekabos ašims), todėl padangos ilgiau tarnauja ir jas galima daugiau kartų atnaujinti bei restauruoti.
  • Didesnis aplinkosauginis veiksmingumas: „Michelin® X MultiTM T“ padangos gaminamos Europoje veikiančiose „Michelin“ grupės gamyklose. Visos jos turi ISO 14001 sertifikatus ir nuo 2005 m. jų aplinkosauginis pėdsakas buvo sumažintas 33,5 proc. Dėl mažesnių degalų sąnaudų ir atnaujinimo bei restauravimo galimybių naujosios padangos vežėjams suteikia daug privalumų. Šios padangos gaminamos naudojant „Michelin Remix“ technologiją, todėl 88 proc. jų būna tinkamos restauruoti. Kiekviena restauruota padanga sutaupo 55 kg žaliavų.

Asortimente – ir tvirtesnės padangos, ir naujos funkcijos

Siekdama patenkinti regioninių vežėjų poreikius, „Michelin“ tiap pat pristato du papildomus padangų variantus: patvaresnį „Michelin X® MultiWayTM HD XZE“ modelį, skirtą didesnei ašies apkrovai (10 t), ir „Michelin X® MultiTM Winter T“ modelį, kuris buvo suprojektuotas tam, kad patenkintų atšiauriomis žiemos sąlygomis dirbančių vežėjų poreikius.

„Michelin X® Multi T™“ ir šių padangų tvirtesnį variantą bus galima įsigyti nuo 2014 m. liepos mėnesio, o žieminėmis „385/65 R 22.5 Winter“ padangomis bus prekiaujama nuo 2014 m. spalio mėnesio.

Be to, į „Michelin X® Multi T™“ padangas palaipsniui yra diegiami atpažinimo radijo dažniu lustai (RFID). Tai – intelektinis belaidis elektroninis įtaisas, kuris gali būti naudojamas tam, kad pagal standartinę sistemą būtų galima identifikuoti konkrečius daiktus ir kaupti bei perduoti atitinkamus duomenis. Klientai, naudodamiesi rinkoje siūlomais RFID skaitytuvais ir programine įranga, gali sekti visą savo sunkvežimių parką ir optimizuoti atsargų tvarkymą.

www.www.auto-bild.lt