Nelegalią prekybą dyzelinu pareigūnai sustabdė pačiame įkarštyje

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Panemunės policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kauno miesto Panemunės PK) Viešosios policijos skyriaus Petrašiūnų policijos nuovados pareigūnai kartu su Kauno apskr. VPK Kauno miesto Panemunės PK Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnais, vykdydami akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos užkardymą, bei turėdami informacijos, kad Kaune, Technikos g. esančiame garažų masyve, vykdoma neteisėta prekyba naftos produktais, tikrino šią informaciją.

Atvykę į įvykio vietą pareigūnai pastebėjo stovintį vilkiką „DAF“, su Rusijos Federacijos  valstybiniais numeriais, šalia kurio stovėjo automobilis „VW Golf“. Iš vilkiko kuro bako gumine žarna su siurbliu ir skaitliuku į automobilio „VW Golf“ bagažinėje sudėtas talpas buvo pumpuojamas dyzelinas. Automobilio „VW Golf“ vairuotojas S. B. (gimęs 1987 m.) paaiškino, kad pirko dyzeliną iš vilkiko vairuotojo, Rusijos Federacijos piliečio I. K. (gimusio 1980 m.). Kad prekiavo dyzelinu, neneigė ir pats Rusijos Federacijos pilietis I. K.

„VW Golf“ vairuotojui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 1632 str. 1 d. (dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką). Vilkiko vairuotojui – administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 1632 str. 2 d. (dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką). Visa surinkta medžiaga persiųsta į teismą. Kitą dieną Kauno apylinkės teismas Rusijos Federacijos piliečiui I. K. skyrė 1 000 Lt baudą su 100 l dyzelino ir įrangos jam pumpuoti konfiskavimu.

Ir toliau tikimės, jog neliksite abejingi daromoms nusikalstamoms veikoms ir apie vietas, kur prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, mums pranešite anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Dėkojame ir džiaugiamės jūsų pilietiškumu!

Kauno apskr. VPK informacija