Priekinius automobilių stiklus daužia akmenukai, šoninius – vandalai

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, šiemet užregistruota apie 50 proc. daugiau pranešimų apie dužusius automobilių stiklus. Vasarop remontuotų stiklų skaičius stabiliai augo. Draudikai ir jų partneris – automobilių stiklų remonto ir keitimo bendrovė „Carglass®“ teigia, kad šiemet stiklo dūžiams mažesnės įtakos turėjo sezoniškumas.

„Pavasarį ir vasarą sulaukiame daugiau klientų, kuriems reikia keisti sudužusius automobilio stiklus arba juos remontuoti. Matome, kad dalis žmonių neremontavo automobilio žiemą, važinėjo su įdauža arba net įskilusiu stiklu ir laukė pavasario ar vasaros. Be to, reikia pabrėžti, kad švelni žiema ir geriau prižiūrimi keliai lėmė, kad šiemet stiklai mažiau nukenčia nuo subyrėjusios kelio dangos ir akmenukų, atskriejančių iš po ratų“, – teigė „Carglass®“ vadovas Jurij Končanin.

„PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus pavaduotojo Modesto Žilionio teigimu, tarp visų atvejų, kuomet reikėjo remontuoti stiklus, priekinių automobilių stiklų pažeidimai sudaro apie 85 proc. Šoniniai stiklai dažniausiai nukenčia dėl vandalizmo ir vagysčių, o galiniai – dėl nelaimingų atsitikimų.

Pasak M. Žilionio, viena iš priežasčių, dėl kurių vasarą išauga remontuojamų stiklų skaičius, yra atostogos.

„Žmonės išvyksta atostogauti, kartais ir į ilgesnes keliones, todėl stengiasi nerizikuoti ir išvykti tvarkingu automobiliu. Vairuotojai supranta, kad ilgesnėje kelionėje įdauža stikle gali trūkti pačiu netinkamiausiu metu ir dėl labai įvairių priežasčių – įvažiavus į duobę, važiuojant per greitį ribojantį kalnelį ir t.t.“, – sakė Modestas Žilionis.

Pasak „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus pavaduotojo, stiklų remonto apimtys ateityje neabejotinai augs, nes auga vairuotojų, apsidraudžiančių kasko draudimu, skaičius.

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ klientai, apsidraudę kasko draudimu, dėl sudužusio stiklo kreipiasi tiesiai į bendrovę „Carglass®“, kuri įvykį registruoja ir gali suderinti remonto ar keitimo laiką to paties skambučio metu. Automobilio stiklo pakeitimas trunka kelias valandas, o remontas – vos pusvalandį.

www.www.auto-bild.lt