Programėlė Yanosik – kaip ji iš tikrųjų veikia?

Kurioje pasirinkto maršruto vietoje yra greičio matuokliai? Ar kelyje galima tikėtis kamščių bei kelio remonto darbų? Kuriose vietose verta susikaupti ir sumažinti greitį? Jau kuris laikas Lietuvos keliuose plėtojama nauja bendruomenė, kuri tarpusavyje nuolat keičiasi visa šia informacija.

Keliaujantys su įjungta programėle, vartotojai žino, kad jie ne vieni kelyje ir avarijos atveju gali tikėtis kitų vairuotojų pagalbos. Vairuotojai naudodamiesi šia eismo informavimo sistema, per mėnesį, tarpusavyje siunčia daugiau nei 3 milijonus pranešimų ir nuvažiuoja daugiau nei 200 milijonų kilometrų. Yanosik – tai interaktyvaus komunikatoriaus forma padedanti vairuotojams keliauti. Programėlė tiesiogiai perduoda balso ir vaizdo perspėjimus apie tai, kas šiuo metu vyksta kelyje – praneša apie atstumą iki greičio matuoklio, policijos ekipažo, greičio kontrolės ar eismo įvykio, kuris apsunkina eismą kelyje. Vairuotojas, išklausęs pranešimą, vienu mygtuko paspaudimu patvirtina jį arba atšaukia, jei trukdžio kelyje nebėra. Tokiu būdu sistemos duomenys nuolat keičiasi ir prisitaiko prie realios situacijos kelyje.

Yanosik leidžia nesinervinti kelyje

Kad įspėti kitus vairuotojus dėl eismo įvykio, turime paspausti vieną iš kelių rodomų piktogramų. Šio veiksmo užtenka, kad pranešimas, su tikslia įvykio vieta, būtų nusiunčiamas į sistemą. Dėka GPS technologijos pranešimas (pvz. „Greičio matuoklis: 500m, ribojimas: 60km“) pasieks žmones, kurie keliauja tuo keliu ir artėja prie nurodyto punkto. Kai jie patvirtina šios informacijos tikrumą, vairuotojas kuris pranešė, gauna padėką. Tai sukelia bendruomeninės didėjimą, atsiranda vis daugiau žmonių, aktyviai dalyvaujančių projekte. Su Lenkijoje sukurta programėle Yanosik keliauja daugiau kaip 500 tūkst. vairuotojų kiekvieną mėnesį, bei aplikacijos atsisiuntimų skaičius jau artėja prie 2 mln ribos. Tokie dideli skaičiai realiai padidina saugumo jausmą kelyje – beveik kiekviename maršrute, galite tikėtis kitų bendruomenės narių. Vairuotojas keliaujantis su Yanosik nėra vienas kelyje ir nevažiuoja nežinioje, kas jo laukia toliau.

Yanosik sutaupo laiką

Be perspėjimo sistemos, Yanosik taip pat yra ir realaus laiko navigacija su specialiai sukurta SmartTraffic technologija – moderni sistema, kuri padeda išvengti kamščių kelyje. Skirtingai nuo rinkoje esančių offline (neprisijungusių prie interneto) navigacijų, sistema remiasi dabartiniais duomenimis apie eismo intensyvumą konkrečiuose kelio ruožuose. Jie gaunami iš visų transporto priemonių keliaujančių su įjungta programėle. Gavus duomenis vykdoma greičio analizė. Tai nėra atsitiktinumas kad Yanosik žemėlapyje keliai yra skirtingų spalvų – spalva rodo, šiuo metu esamus kamščius ir mažai apkrautus kelius. Tai leidžia geriau orientuotis situacijoje, dar prieš nustatant savo kelionės tikslą. Įjungus navigaciją, papildomai nustatomas optimaliausias maršrutas – išvengiant eismo spūsčių, siekiant kelionės tikslą pasiekti greičiau ir tuo pačiu saugiau.

šaltinis : creandi.pl