Žemės ūkio technika nukenčia nuo ugnies ir neatsargumo

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, šiemet žemės ūkio technika dažniausiai kentėjo nuo ugnies ar akimirkos neatsargumo. Bendrovės žalų ekspertai sako, kad kuo greičiau atkurti sugadintą transportą ūkininkams svarbiau negu automobilių vairuotojams.

„Žemės ūkio darbai labai priklauso nuo oro sąlygų, tad darbymečiu sugedęs traktorius ar šienapjovė ūkininkui yra didžiulė nelaimė. Neseniai išmokėjome bemaž 80 tūkst. litų už sudegusį traktorių. Sklandžiai bendradarbiaudami su nukentėjusiu klientu, nuostolius įvertinome ir žalą atlyginome per dešimt dienų. Suprantame, kad kiekviena vasaros diena žemės ūkyje yra aukso vertės, – sakė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Žalų ekspertai pastebi, kad kartais didelius nuostolius gali lemti ir menkas atsitiktinumas. „Šią vasarą atlyginome nuostolius už šienapjovę, kuri sugedo, atsitrenkus į akmenų krūvą pievoje. Kitas ūkininkas, nesuvaldęs traktoriaus, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Už traktorių, kuris buvo įsigytas mažiau negu prieš mėnesį, atlyginome beveik 100 tūkst. litų“, – pasakojo G. Matiukas.

Pastebima, kad šiuo metu aktyviausiai draudžiasi atskiri ūkininkai, nes dauguma didelių žemės ūkio bendrovių jau yra apsidraudusios. „PZU Lietuva“ duomenimis, žemės ūkio technika vis dažniau apdraudžiama plačiausia draudimo apsauga.

www.www.auto-bild.lt